ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як Донбас готували "під Путіна", так Закарпаття готували "під Орбана" - Забужко

Відома українська письменниця і філософ Оксана Забужко в інтерв’ю "Гордон" розповіла, чому не вірить в масштабний наступ російських військ на Україну, як відкриті архіви КДБ допоможуть протистояти спецслужбам Кремля і про роль православної церкви Московського патріархату в трагедії на Донбасі
Depo.
25 травня 2015 08:55
ФОТО: depo.ua
Як Донбас готували "під Путіна", так Закарпаття готували "під Орбана" - Забужко
Як Донбас готували "під Путіна", так Закарпаття готували "під Орбана" - Забужко

Забужко розповіла, що найсильнішим враженням останніх днів для неї стала поїздка по містах і селищах прифронтової зони, яку вона здійснила разом із вокальним дуетом сестер Лесі та Галі Тельнюк. Її вразило, наскільки гостро бійці реагують на літературне слово і як щовечора завмирає життя в Маріуполі, пише Закарпаття.depo.ua з посиланням на "ГОРДОН".

"Ми всі живемо в цьому величезному, мерзенному КГБшному детективі. Обробляли інформаційно всю Україну, а Донецьку і Луганську області - давно і особливо старанно. Довгі роки в інформпросторі нав'язувалася думка: давайте віддамо Донбас Росії, там нібито суцільно україноненависники живуть... А потім приїжджаєш, розмовляєш з донеччанами, а вони кажуть: "Та ми не хочемо в Росію!" Була там, звичайно, проросійська меншість, але не на рівні "збройного розколу". Росія дуже ретельно планувала демонтаж України. Як Донбас готували "під Путіна", так, наприклад, Закарпаття готували "під Орбана" (прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан). Угорський паспорт там і зараз отримати легко. Не сумніваюся, що Путін дійсно, як "проговорився" польський політик Радослав Сікорський, пропонував Галичину Польщі. Ось вам дискурс переможців, ось вона, "незавершена війна": ті ж самі карти розділів, що були у гітлерівського Рейху! І повний шок, що співпрацювати в підсумку погодився тільки Орбан, хоча Кремль вважав, що європейські країни у нього вже в кишені. Як Березовський говорив: "Навіщо купувати завод, коли можна купити директора?" І ось тут росіяни зі своїм менталітетом прорахувалися. Життя піднесло їм за минулий рік багато сюрпризів", - сказала Забужко.