Згоден: Як Бондаренко переповів звернення Зеленського щодо "формули Штайнмайєра"

Голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко озвучив заяву щодо "формули Штайнмайєра"

Згоден: Як Бондаренко переповів зверненн…

Сумніватися в тому, що голова Закарпатської ОДА не підтримає президента України і не погодиться із його позицією щодо "формули Штайнмайєра" не доводиться. Було б дивним, якби так сталося, але "дива" не відбулося. Бондаренко зібрав 8 жовтня журналістів, аби наголосити, що він повністю "за" позицію Зеленського щодо врегулювання ситуації на Донбасі та "усунення перепон" для "нормандського формату", пише Depo.Закарпаття.

Голова ОДА розпочав із того, що ніякої зради немає. "Президент України, як і всі українці, хоче завершення війни та повернення всіх територій без виключення. На сьогодні існує єдиний майданчик, де ці питання можуть обговорюватись на найвищому рівні. Це - зустріч у Нормандському форматі. Але вона не могла б відбутися найближчим часом, бо на шляху була перепона – формула Штайнмайєра", - акцентував Бондаренко.

Він заспокоїв, мовляв, не варто лякатися "формули Штайнмайєра", бо "вона не передбачає, що Україна визнає анексію Криму і відмовляється від Донбасу. Вона не передбачає, що вибори на Донбасі пройдуть вже завтра. Вона не передбачає, що вибори на Донбасі пройдуть під дулом кулеметів. Формула Штайнмайєра каже лише про одне - коли запрацює так званий закон про особливий статус Донбасу...", - повторив слова Зеленського очільник Закарпаття і нагадав, що відбудеться зустріч у Нормандському форматі разом з президентом Франції, канцлером Німеччини та президентом Російської Федерації, де будуть обговорюватись шляхи припинення війни на Донбасі.

Читайте по темі: "Слуга виходь - народ прийшов": Як Зеленський зібрав проти себе цілий Майдан

Бондаренко переконував, що позиція президента співпадає з позицією українців: Донбас - це Україна. "Там повинен запанувати мир. Має відбутись повне припинення вогню та виведення іноземних військових формувань. На українсько-російському кордоні з нашого боку повинні бути українські прикордонники. Має відбутися обмін полоненими, щоб всі наші громадяни повернулись додому", - сказав голова ОДА.

Далі йшлося про те, що вибори мають відбутися не під дулами кулеметів, а за українським законодавством, з доступом кандидатів від українських політичних сил, українських засобів масової інформації та міжнародних спостерігачів, з можливістю реалізації свого виборчого права усіма внутрішньо-переміщеними особами і так далі, згідно звернення 

Через журналістів він звернувся до закарпатців. "Ніякої капітуляції не має і не може бути. Як і ніякої здачі національних інтересів України. Ніяких договірняків та глобальних кроків без згоди народу України. Мова лише про повернення людей, наших територій, полонених, і нарешті миру. І шлях цей буде довгим і складним. Та ми повинні пройти його разом. І тут нам потрібна єдність і як ніколи - стриманість і зваженість", - пояснив очільник Закарпаття.

Читайте також: "Майдан-Зе": Українці протестують проти "капітуляції" (ХРОНІКА)

На завершення Бондаренко закликав краян до спокою, порозуміння, "стати одним цілим у боротьбі за мирне життя, за краще майбутнє України, не піддаватися на жодні провокації та маніпуляції".

Цим зустріч із предтсавниками ЗМІ і закінчилась, ледь розпочавшись На всі питання Бондаренко пообіцяв відповісти за тиждень, коли збиратиме журналістів з нагоди 100 днів перебування на посаді.

Нагадаємо, що у неділю, 6 жовтня, в Ужгороді відбулось віче "Ні капітуляції". Підтримати акцію прийшло до двох сотень небайдужих. До мітингувальників приєдналося чимало ветеранів війни, волонтерів, переселенців, відомих громадських діячів та активістів. 

Під час акції протесту на Майдані Незалежності у Києві зачитали п'ять вимог до української влади.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme