ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як безкоштовна кров може довести до Президента

Скористатися можливістю можуть і народні депутати - їхня кров теж червона
Depo.
30 червня 2015 18:05
ФОТО: depo.ua
Як безкоштовна кров може довести до Президента
Як безкоштовна кров може довести до Президента

Чоловіки, щоправда, є найбільшими боягузами, коли йдеться про здачу крові. Про це кореспонденту Закарпаття.depo.ua розповіла завідувач донорського відділу Закарпатської обласної станції переливання крові Марія Фантич.  На станцію ми завітали навмисно - не напередодні свята, не під час чергової акції, а звичайного буднього дня, тож і розмова була буденною, як для жінок, - про чоловіків.

Так ось, часто уже прямо біля каси, де отримують грошову компенсацію, чоловіки втрачають свідомість. Є й такі, що приходять - високі, здорові, дебелі, - а від працівників станції вимагають відібрати не більше 50-100 мл крові. Бояться.

Як безкоштовна кров може довести до Президента - фото 1

А ще чоловіки - невиправні панікери і скандалісти, коли виявиться, що у їхньої дитини інша група крові. Був випадок, коли батько мало не побив дружину прямо на станції, дізнавшись, що у них резус "+", а у дитини - мінус. Репету було багато! Спеціалістам довелось довго пояснювати, що таке буває у 14% батьків. У медиків вже навіть при собі є ілюстрації на яких їм не раз доводилось доказувати татам їхнє батьківство:

Як безкоштовна кров може довести до Президента - фото 2

Зате серед чоловіків-донорів багато гумористів. Мало не кожен розповість якийсь анекдот на "криваву" тему. А один вірша розповів: 

"Вернулся донор из больницы, свой долг там выполнив сполна.
Пока он спал, сомкнув ресницы, семь комаров сошли с ума".

Справжній аншлаг був на станції, коли почалися події на Сході. Правда, дивним тоді здалося, що серед донорів практично не було студентів, а ті, що приходили були переважно жіночої статі.

Зараз працівники часто зіштовхуються з прикрими фактами, коли, попри благі наміри допомогти, чоловіки-керівники часто просять офіційно зафіксувати, що кров вони здають тільки і саме для учасників АТО. Були випадки, коли телефонували навіть голови сільських та районних рад, категорично вимагаючи зазначити в документах, що вони здали кров для військових.

Як безкоштовна кров може довести до Президента - фото 2

Інколи з'являються на станції "круті" бізнесмени, але це буває рідко, зазвичай, коли допомогу потребують рідні чи друзі.

А ось безхатченки мають дяку здавати кров, але не можуть, бо без документа, що засвідчує особу, ніхто у них її не візьме. Ба навіть, коли людина має паспорт, але виглядає підозріло, її просять пред'явити ідентифікаційний код. Спеціалісти розпізнають таких людей дуже швидко. Часто "донори" кажуть, що працюють на будівництві, але медики вже навчилися відрізняти, хто працює на будівництві, а хто копирсається в смітті.

Нещодавно на станцію приходили  одразу два народні депутати. Працівниці жартували, мовляв, може би й собі покапати їхню кров. Передумали: кров у депутатів хоч і такого ж кольору, але про свою вже все знаєш, а про їхню, окрім групи та резусу, хотілося б знати ще - дурна чи ні.

Як безкоштовна кров може довести до Президента - фото 3

На жаль, політики та держслужбовці не часто здають кров, тільки під час відповідних акцій. А от із закарпатських губернаторів спеціалісти станції не пам'ятають жодного.

Тепер щодо Президента. Хоча донором бути не надто вигідно, деякі переваги у регулярній здачі крові все ж є. Існує навіть звання Почесного та Заслуженого Донора України. Ці люди можуть розраховувати на цілий спектр пільг. Це, насамперед, 10-відсоткова доплата до пенсії, 50-відсоткова знижка на ліки за рецептом лікаря, безкоштовне зубне протезування, а також безкоштовне протезування кінцівок у разі нещасного випадку. А якщо у таких донорів виникне необхідність у переливанні крові, то її буде задоволено на 100%.

Для того, щоб поповнити лави Почесних Донорів, потрібно здати кров 40 разів по 400 грамів, або ж здати плазму крові 60 разів. Для того, щоб отримати звання Заслуженого Донора України прямо з рук самого Президента, кров доведеться здати більше 100 разів. Єдина умова отримання таких звань - здавати кров безкоштовно.

Як безкоштовна кров може довести до Президента - фото 4

 

Більше про життя краю читайте на  Закарпаття.depo.ua