Як без грошей ЄС пункти пропуску "Лужанка" та "Ужгород" перетворились на руїни (ВІДЕО)

Два закарпатські пункти пропуску – "Ужгород" на кордоні зі Словаччиною та "Лужанка" з Угорщиною, роками стоять довгобудами

Про це йдеться в сюжеті Факти ICTV, пише Depo.Закарпаття.

Замість сучасних КПП – пустка і руїна. Два закарпатські пункти пропуску – "Ужгород" на кордоні зі Словаччиною та "Лужанка" з Угорщиною, роками стоять довгобудами. Євросоюз хотів їх модернізувати, ще у 2013-му виділив на реконструкцію понад 4,5 млн євро авансу. Та на початку цього року фінансування проектів припинив – бо тут нічого не збудували.

Відповідальна за модернізацію КПП – Закарпатська митниця. Саме на її рахунки європейці переказали гроші. Митники шукали підрядників і мали контролювати якість і терміни виконання робіт. Вони виправдовуються: причин затримки чимало, основні – бюрократія та нечесні будівельники. В "Ужгороді" завершити реконструкцію мали ще у грудні 2015 року. Підряднику дали майже 12 млн грн. Він план зірвав, гроші не повернув - навіть після того, як програв суд.

Європейці поки не вимагають повернути гроші, але зобов'язали митників провести аудит. Ті запевняють: вся невикористана сума – на рахунках. Але витрачати гроші на будівництво митники не можуть – час проекту ЄС завершився і оформити документи юридично не виходить. Українська держава теж нічого не виділяє, хоча у бюджеті на цей рік передбачено 110 млн грн на покращення інфраструктури саме на цих двох КПП.

Нагадаємо, що Клімкін назвав те, що побачив на КПП "Лужанка", "тотальним жахом".

Читайте також: КПП на кордоні: Чому ЄС хоче забрати в України свої "прикордонні" гроші

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття