Як 6 жовтня можна дізнатися, хто бідуватиме протягом року

Раніше цього дня вирушали до місця злиття двох річок і ворожили

Як 6 жовтня можна дізнатися, хто бідуват…

У церкві 6 жовтня вшановується пам'ять свято мучениці Іраїди, яку в народі називали Спірною. Однак справа була зовсім не в любові до дискусій, а тому, що погода 6 жовтня була досить суперечливою - могло дуже сильно похолодати, хоча до цього і була гарна погоди. Також моляться Іоанну Хрестителю і просять його про милість. Іван відомий під ім'ям Предтечі і є пророком, який не тільки напророкував явлення Христа, але і хрестив його у водах Йордану.

Зазвичай цей день видавався досить холодним, і саме 6 жовтня починали палити в печі. Говорили, що потрібно в це свято обов'язково утеплити будинок, прогріти хату, заготовити дрова на зиму - тоді, за прикметами, буде простіше її витримати.

6 жовтня ворожили про власну долю. Для цього вирушали до місця злиття двох річок, набирали два глечика води порівну. Потім приносили їх додому і дивилися, вода з якого посудини швидше випарується. Якщо води стало менше в посудині, де була вода з повної річки, то проблеми збережуться протягом усього року, і навпаки. До речі, якщо людині випала невдача, то її називали бідолахою і намагалися триматися від неї подалі, щоб самим не стати нещасними. Також говорили, що свої біди перераховувати не можна, бо скільки нарахуєш бід, стільки ж прийде знову - накличеш.

Народні прикмети на 6 жовтня:

6 жовтня мало грибів і багато горіхів - чекай суворої зими

Якщо людина народилася 6 жовтня, то її талісманом є опал. Такі люди мають здібності майструвати з глини і каменю, є прекрасними народними умільцями

Бур'ян високий - прикмета, що снігу взимку буде багато

6 жовтня чути крики гусей, що летять на південь дуже високо - скоро настане зимова погода.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook