Як 5 червня "заробити" собі здоров'я та достаток, і до чого тут конопля з лопухом

Насіння для посіву коноплі потрібно було скласти в пасхальне яйце і при посіві по полю розкидати шкаралупу

У церкві 5 червня вшановують пам'ять Леонтія. Відомості про його життя є досить суперечливими. Леонтій займався тим, що проповідував віру в Христа дітям. За це піддався гонінням з боку язичників.

Святий Леонтій здобув добру освіту, багато читав. Згодом він вирушає до Константинополя для подальшого навчання, де і приймає постриг. Леонтій був висвячений в статус єпископа. Про смерть Леонтія немає достовірної інформації. Кажуть, що він був убитий язичниками, але також існують дані про те, що єпископ помер своєю смертю.

У народі Леонтія називали Конопляником, оскільки саме в цей період, 5 червня, намагалися сіяти коноплі. Цікаво, що насіння для посіву потрібно було скласти в пасхальне яйце і при посіві по полю розкидати шкаралупу.

З конопель раніше виготовляли одяг, масло, взуття, тканини, нитки, мотузки і навіть ліки. Намагалися посадити останні овочі на Леонтія, 5 червня, вважаючи, що якщо посів проводити пізніше, то урожай зібрати не вдасться.

Також у цей час збирали лопух. Коріння і листя лопуха на початку червня найсоковитіші. На перший погляд, лопух - звичайнісінька рослина, але його цілющі властивості унікальні. Лопух регулює обмін речовин, допомагає в лікуванні печінки, нирок, цукрового діабету, шлунка і кишечника. Найкраще збирати лопух на початку червня.

Народні прикмети на 5 червня

Огірки, які висадили на день Леонтія, найкраще підходять для засолу

Багато оводів 5 червня - буде багатий урожай

Горобина квітне - прикмета того, що буде багатий урожай конопель

Коноплю сіяли, коли починала воркувати горлиця.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття