Вся угорська редакція "Тиси-1" переходить на приватний канал

Головред угорської редакції телеканалу "Тиса-1" звільняється з Закарпатської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України, щоб розбудовувати оновлений приватний "21-й канал"

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Суспільне".

Разом із головредом угорської редакції телеканалу "Тиса-1" Золтаном Куліним, який звільняється з Закарпатської філії НСТУ, хоче йти вся команда, яка виробляла у філії програми і новини угорською мовою. Про це сказав сам Кулін. "Всі сім працівників редакцій теле- і радіопрограм угорською мовою хочуть перейти на 21-й канал. Ми не хочемо робити цього миттєво, прагнемо, щоби процес був поступовим. Через тиждень я йду у відпустку, після якої на "Тису" вже не повертаюся. А далі поступово будуть звільнятися й решта працівників", – сказав він.

Кулін зазначив, що у складний період його колеги будуть забезпечувати вихід радіопрограм угорською на "Тисі-1" у таких обсягах, як і раніше. "Також будемо перекладати п'ятихвилинки українських новини угорською мовою й забезпечимо один тележурнал на тиждень", – додав він. Звільнені працівники хочуть укласти з філією НСТУ цивільно-правову угоду.

Продюсер Закарпатської філії НСТУ Євген Тичина розповів, що наразі угорська редакція виготовляє 2 телевізійні програми хронометражем 26 хв. кожна, що виходять в понеділок і в середу в оригіналі і повторюються у вівторок та четвер. Плюс новини угорською мовою на телебаченні. Також виготовляються 5 програм на радіо. "За домовленістю з редакцією, до кінця року ми зможемо забезпечити вихід в ефір програми на радіо і на телебаченні, але, на жаль, змушені будемо тимчасово зняти з ефіру одну телевізійну програму через неможливість забезпечення її підготовки та виходу в ефір", – пояснив продюсер.

За словами Євгена Тичини, Закарпатська філія вже розпочала пошук людей для заповнення вакантних посад, що з'являться після звільнення теперішніх працівників угорської редакції.

Нагадаємо, у травні міжнародна конкурсна комісія визначила переможців проектів Програми прикордонного співробітництва "Європейський інструмент сусідства та партнерства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020". Серед проектів-переможців - модернізація технічного оснащення угорської редакції обласного телебачення "Тиса-1" вартістю 750 тисяч євро

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття