Врятований у Карпатах лижник перебуває в реанімації

Протриматися чотири доби в зимових горах чоловікові допомогли навички виживання в екстремальних умовах та гарне екіпірування

Про це повідомила речниця управління ДСНС у Закарпатській області Наталя Батир, пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Укрінформ".

"Врятований учора ввечері турист, пошуки якого у Карпатах тривали останні чотири доби, наразі знаходиться в реанімаційному відділені Свалявської райлікарні, у нього обмороження кінцівок, лікарі говорять, що стан стабільний," - сказала Батир. За її словами, коли рятувальники забирали туриста з хатинки лісника у Свалявському районі, він виглядав бадьорим, посміхався, жартував та "давав краба", дякуючи рятувальникам.

Батир стверджує, що ця історія порятунку — унікальна. "У нас не було таких випадків, аби після таких довгих пошуків в горах людину знаходили живою. Це — перший випадок, і ми усі раді, що ця історія закінчилася хепі-ендом. Якщо бути відвертими, учора у пошуковиків уже майже не лишалося надії, що загублений у Карпатах турист живий, допоки він знову не подзвонив і не повідомив, де знаходиться" , - сказала речниця ДСНС.

У цьому випадку, наголосила вона, туриста врятували навички виживання в екстремальних умовах та належне екіпірування. "У лижника, якого напередодні 7 січня знайшли в Карпатах замерзлим насмерть, у рюкзаку не було навіть ліхтарика — тобто, той чоловік зовсім не мав уявлення, що таке гори взимку. Що саме допомогло вижити Ігору Грищенку, якого після довгих пошуків таки знайшли, і що відбувалося із ним протягом оцих чотирьох днів в горах при морозі -15 градусів, хуртовинах та поганій видимості — ми його обов'язкового розпитаємо трохи згодом", - пообіцяла Батир.

Нагадаємо, на Різдво у Карпатах заблукали 5 туристів.

8 січня однією з пошуково-рятувальних груп було знайдено тіло одного із заблукалих, пізніше живим знайшли ще одного туриста.

Станом на 23:00 10 січня надійшла інформація від пошукової групи, що вони знайшли Ігоря Грищенка. Він сам близько 17:00 зателефонував на "101" і про це повідомив.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття