"Кримінальна приватизація" Ужгорода: Кого потопить конфлікт між Волошиним і Бровді

Поки депутат Ужгородської міськради Іван Волошин гріється на сонці в Майямі, в Ужгороді навколо його власності розгорілися недитячі пристрасті

Журналіст регіональної редакції Depo.Закарпаття
"Кримінальна приватизація" Ужгорода: Ког…

Ужгород зранку 23 січня сколихнула інформація про те, що 60 співробітників головного слідчого управління МВС України одночасно на двох десятках об'єктів проводять слідчо-оперативні дії у кримінальних провадженнях, відкритих по депутату Ужгородської міської ради Івану Волошину.

Ім'я Івана Волошина асоціюється в ужгородців із скандальною приватизацією кількох знакових історичних будівель у місті. Найгучніша - реконструкція колишнього відомого готелю "Корона" на центральній площі Театральній. Скандал довкола Волошина і "Корони" тягнеться вже кілька років. Приватизація цього закладу відбулась у липні 2012-го через проведення конкурсу, в якому взяв участь фактично лише один учасник – фірма "Проектготельконсалтинг". Створили цю фірму за кілька днів до проведення аукціону. Вартість комплексу взагалі оцінили у сміховинні як для нього 8 мільйонів гривень, у той час, як його реальна ринкова вартість у декілька разів вища.

Прокуратура зверталася з позовом про визнання недійсним конкурсу по приватизації. Господарський суд відхилив позов. Прокуратура звернулась до апеляції, а потім до касації - позов був залишений без розгляду. У відомстві неодноразово підкреслювали, що органи прокуратури вичерпали свої можливості щодо цієї справи. Приватизацію "Корони" називають чи не найбільшою майновою аферою в Ужгороді.

Через "Корону" Волошин навіть "стрілявся". Та подія 2016-го року викликала неабиякий резонанс серед городян: на руїнах комплексу депутат під час сварки поранив помічника іншого депутата. Зброя, з якої здійснювалися постріли – травматичний пістолет – офіційно зареєстрована. За розслідування справи взялася поліція і прокуратура.

Волошин може "пишатися" ще одним "творінням" - будівлею поряд з "Короною". Свого часу стара кам'яниця теж була зруйнована, і на її місці виросла інша. Зараз тут розміщений ресторанний комплекс депутата, офіс та квартира. Судячи зі світлин з профілю Волошина у соцмережах, з прекрасним виглядом з вікна на центр Ужгорода та річку Уж.

Обшуки проводили ще в одній будівлі, яка належить Волошину, і яка пов'язана з "пікантним" скандалом - у велнес-готелі "Унгварський". Свого часу в деяких приміщеннях цього закладу було виявлено незаконно встановлену аудіо- та відеоапаратуру, за допомогою якої протягом тривалого періоду фіксувалися пікантні подробиці сексуальних оргій закарпатських і ужгородських високопосадовців. Справу зам'яли, але не знищили повністю, що, в разі наявності "політичної волі", дає можливість легко довести її до законного і логічного завершення.

Багато хто пов'язує останні події навколо Волошина із його ще донедавна другом та діловим партнером, бізнесменом та меценатом Робертом Бровді. Так, за посередництвом Волошина він став співвласником зруйнованої в процесі реконструкції пам'ятки "Корона", спаленого універмагу "Україна", колишнього ресторану "Червена ружа" (раніше - "Київ", "Берчені"), а також будинку на пл. Театральній, 7-а. Його слід бачать і в процесі руйнування кінотеатру "Ужгород", оскільки з подіями теж пов'язаний Волошин.

Новорічно-різдвяний спокій місцевих ЗМІ серйозно розбурхав розповсюджене піарниками Бровдія інтерв'ю, яке з'явилося у кількох інтернет-виданнях, і в якому бізнесмен, зокрема, пояснює, чому зупинилась реконструкція "Корони" і яка роль в цьому Волошина. Бровді пояснив, що все було добре до тих пір, поки депутат міськради Іван Волошин не взяв на себе занадто багато функцій. Зокрема, і функцію контролю та кураторства над будівництвом. Як розповів Роберт Бровді, відтоді від Волошина неможливо було дочекатися фінансових звітів і гроші просто зникали на інші проекти. Бровді каже, що проекти загальмували і тепер терміни здачі їх в експлуатацію змістяться на невизначений період.

"Дії Волошина та пов'язаних з ним осіб мають всі ознаки організованого злочинного угрупування, яке займається шахрайством, рейдерством і привласненням чужого майна. Ясна річ, що ми усіма законними засобами захищатимемо свої інтереси. По кожному епізоду будемо наполегливо, послідовно домагатися відновлення порушених прав, повернення вкраденого майна, відшкодування збитків і притягнення винних до відповідальності. Необхідні юридичні та процесуальні дії в цьому напрямку уже здійснюються", - заявив Бровді.

Волошин, який наразі перебуває у США (саме з цим і пов'язують активність Бровді), у соцмережах повідомив, що скоро повернеться до Ужгорода і розповість, ким насправді є Бровді. "Стосовно діяльності "меценатабізнесменафілантропа" Робія Бровді, який два роки тому припросився до мене в компаньони (в мої бізнес-проекти), а я його взяв на свою голову! Зараз, користуючись моєю відсутністю в Україні, "не жалея живота своєго" цей красавець щедро обливає мене брудом, оббріхуючи та витрачаючи на це купу грошей!", - написав Волошин і оприлюднив СМС-переписку у період початку реконструкції "Корони". У цій переписці, власне ніби-то Бровді пропонує Волошину схему, за якою на цій реконструкції вони можуть відмити понад мільйон (можна тільки здогадуватися, якої валюти).

Далі з'явилася таблиця витрат Бровді на інформаційну атаку. "Цьому "пісателю" хочу висловити претензії - Роберт, не розміщуй про мене свої "твори" на таких дешевих помийках! Вимагаю, якщо вже пишеш про мене херню, то хоч публікуй на нормальних інформаційних площадках", - прокоментував Волошин.

Ось чому обшуки у ЗМІ називають наступним кроком Бровді. У тому, що Волошин відповість, мало хто сумнівається.

І ще один штрих: Національне агентство з питань запобігання та протидії корупції прийняло рішення про проведення повної перевірки електронної декларації за 2017 рік депутата Ужгородської міської ради Івана Волошина. У НАЗК припускають, що депутат міськради вказав у своїй декларації недостовірні відомості. Дані електронної декларації Волошина за 2017 рік свідчать про те, що за рік депутат придбав 29 квартир в Ужгороді. Загальна площа придбаних квартир - понад 2 тис. кв м. При цьому, офіційна вартість квартир у кілька десятків разів нижча, за реальну. Наприклад, квартира площею 40,1 кв м обійшлася депутату офіційно всього у 25 тис. грн, реально - у $35 тис., квартира площею 48,4 кв м. - офіційно у $1 тис., насправді - у $39 тис. Примітно, що усі угоди щодо купівлі-продажу нерухомості Волошиним реєструє один і той же нотаріус - Малинич Наталія Анатоліївна. А це - дружина одного із прокурорів прокуратури Закарпатської області - Андрія Малинича, в будинку якого також проводили обшуки 23 січня.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme