ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Волонтери оголосили війну бійцям АТО, які торгують армійськими обладунками

З новою хвилею демобілізації актуалізувалася проблема торгівлі військовою амуніцією, яку волонтери купували бійцям: дембеля, коли їдуть додому, забирають із собою спорядження і намагаються його продати, в той час як нові добровольці залишаються без обладунку
Depo.
14 травня 2015 17:30
ФОТО: depo.ua
Волонтери оголосили війну бійцям АТО, які торгують армійськими обладунками
Волонтери оголосили війну бійцям АТО, які торгують армійськими обладунками

Закарпаття.depo.ua з'ясовував, як волонтери і Генштаб борються з цим явищем.

Проблема продажу і перепродажу військового спорядження, придбаного волонтерами за рахунок благодійності, з'явилася майже у той час, коли український народ почав одягати (і озброювати) українську армію.

Причому, торгівля йшла, так би мовити, у двох напрямках. З одного боку, волонтерською "снарягою" торгували нечисті на руку військові: минулого літа, коли каски, броніки, приціли та інше добро військового призначення волонтери привозили і передавали військовим без особливого обліку, просто в руки, деякі безсоромні "захисники вітчизни" перепродували його на стороні. Тобто до солдатів воно не доходило.

З іншого боку, і ця проблема виникла після першої демобілізації, деякі бійці АТО, їдучи додому, забирали бронежилети та інше спорядження, куплене на благодійні кошти, і потім його продавали.

Волонтери оголосили війну бійцям АТО, які торгують армійськими обладунками - фото 1

Бійці з передачами від волонтерів (фото Roman Sinicyn / Facebook)

"БЕРИ ШИНЕЛЬ, ПОШЛИ ДОМОЙ". ПОТІМ ПРОДАСИ...

Продають і зараз, в чому можна переконатися, обійшовши кілька міських ломбардів.

Наприклад "Новости Дніпропетровська" пишуть, що на житловому масиві ім. Перемоги військові здали кілька приладів нічного бачення, за які отримали близько 2,6 тис. грн. І це непогана ціна, оскільки ринкова їх вартість стартує від 4 тис. грн.

"За тиждень сюди принесли подібних речей відразу чотири штуки І, що цікаво, не самі колишні бійці, а представниці прекрасної статі, кажучи, що це речі брата, або чоловіка", - пишуть журналісти.

У Львові парамедик-доброволець Юрій Бондар знайшов в ломбарді прилад нічного бачення.

"Вчора зайшов у ломбард навпроти будинку і був у шоці: на вітрині стояв прилад нічного бачення і ціна - 24 тис грн. Мені дозволили оглянути прилад і поглянути на документи тих, хто його здав", - написав він на своїй сторінці в "Фейсбук".

За інформацією "Вістей" у київських ломбардах є речі, ймовірно вивезені із зони АТО. Наприклад, ломбард "Найкращий" на бул. Перова в Києві продавав кевларову каску за 2,3 тис. грн і кобуру для пістолета за 280 грн.

 

Волонтери оголосили війну бійцям АТО, які торгують армійськими обладунками - фото 2

В Ужгороді за два бронежилети, кевларову каску, п′ять коліматорів і т.зв. "розгрузку" продавець хотів десять тисяч гривень

Нагадаємо, на Закарпатті у кінці квітня було затримано бійця, який хотів продати бронежилет. До ужгородських волонтерів звернулися колеги з інших регіонів, які повідомили про те, що в Інтернеті вивішено оголошення, що в місті можна придбати військову амуніцію.