Вирішити питання ОТГ мітингами чи гробами з вінками неможливо, - Москаль

Очільник Закарпаття наголошує, що обласна державна адміністрація, діючи в рамках законодавства та Конституції України, йде шляхом правового вирішення питання щодо створення ОТГ. 

Про це інформує Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

Губернатор Закарпаття переконаний, що анонсований в Ужгороді на 19 квітня мітинг жителів Холмківської, Сторожинецької і Тарновецької сільрад щодо створення об'єднаної територіальної громади є спробою шантажу обласної державної адміністрації

"А дата вибрана навмисне в розпал "сакурового" сезону, щоб зіпсувати свято численним туристам, які на запрошення керівництва області в ці дні приїжджають до Ужгорода", каже Москаль. Він нагадуємо потенційним мітингувальникам, що 16 березня цього року ОДА направила Холмківській сільській раді листа щодо створення ОТГ, де, зокрема, сказано:

"Схемою планування території Закарпатської області, затвердженою Закарпатською обласною радою, визначено концепцію подальшого розвитку Ужгородського району, яка має ґрунтуватися на трьох "китах": формуванні приміської зони Ужгорода, розвитку транскордонного співробітництва та створенні індустріальних парків і логістичних центрів.

Центральна зона урбанізації охоплює територію Ужгородського району, на території якого знаходиться місто Ужгород. Радіус зони розповсюдження трудових зв'язків (маятникової міграції) становить 15-18 км від обласного центру. Разом із тим, у Закарпатській області сформована Ужгородська агломерація, або Ужгородсько-Мукачівська конурбація з центрами Ужгород і Мукачево, що потребуєпроектного визначення. Територія сіл Холмок, Сторожниця, Тарнівці належить до цієї агломерації, зокрема приміської зони м. Ужгорода та відповідно центральної зони урбанізації".

Також Москаль нагадав, що Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", яким дозволила створювати ОТГ навколо міст обласного значення. Села Холмківської, Сторожинецької і Тарновецької сільрад де-факто є передмістям Ужгорода, а по деяких позиціях злилися з обласним центром у єдине ціле.

"Якщо вони дійсно хочуть створення ОТГ, то по новому закону ніякої згоди облдержадміністрації для цього не потрібно, цілком достатньо згоди сіл і Ужгородської міськради. Однак, судячи з анонсованого мітингу, такий варіант ініціаторів акції не влаштовує", - наголошує Москаль.

Крім того, 5 квітня цього року облдержадміністрація звернулася до Великої Палати Верховного Суду України з апеляційною скаргою щодо провадження про невідповідність Закону "Про добровільне об'єднання територіальних громад" законодавству України, а також до Верховного Суду України з проханням направити Закон "Про добровільне об'єднання територіальних громад" у Конституційний Суд України для визначення його відповідності Конституції України.

"Таким чином, обласна державна адміністрація, діючи в рамках законодавства та Конституції України, йде шляхом правового вирішення питання щодо створення ОТГ. Вирішити його мітингами, транспарантами й гучномовцями неможливо. Восени 2016 року Нижньоселищенська сільрада вже влаштовувала акції й носила довкола ОДА гроби з вінками. Але позитивного висновку так і не отримала, оскільки підстав для створення ОТГ як не було, так і немає", - каже очільник Закарпаття.

Нагадаємо, що у разі створення Холмківської об'єднаної територіальної громади Ужгородський районний бюджет недоотримає понад 85 мільйонів гривень або 57,7 відсотків надходжень загального фонду.

Із п'яти міст обласного значення у Закарпатській області наразі лише єдине Берегове виявило інтерес до створення об'єднаної територіальної громади шляхом приєднання до нього восьми навколишніх сільських рад.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття