ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Відьомські війни на Закарпатті: Для кого Погорєлов готує ляльки вуду

Щоб утриматися в розхитаному мерському кріслі мер Ужгорода Віктор Погорєлов почав освоювати культ вуду
Depo.
13 травня 2015 09:20
ФОТО: depo.ua
Відьомські війни на Закарпатті: Для кого Погорєлов готує ляльки вуду
Відьомські війни на Закарпатті: Для кого Погорєлов готує ляльки вуду

Останнім часом справи у ужгородського очільника йдуть украй погано. Спочатку після падіння звичного і стабільного режиму Віктора Януковича депутатський корпус неочікувано відправив його у відставку. І хоча після довгих судових митарств Погорєлову таки вдалося повернутися в насиджене крісло, неслухняні депутати продовжують саботувати важливі для нього рішення. Більше того, його "ввічливе прохання" підтримати ідею скасування конкурсу на розподіл територій будинків і споруд в місті між підприємцями та проголосувати за відставку першого заступника Івана Волошина одна з депутаток чомусь розцінила як "перешкоджання діяльності депутата" і відповіла позовом до міліції, а правоохоронці, відповідно, порушили кримінальне провадження. А якийсь "салага" - наймолодший в міськраді Віктор Щадей, який декілька місяців відсидів в улюбленому мерському кріслі під час його тимчасового усунення,  тепер ще й усіляко намагається туди повернутися: подав касацію на судові рішення, якими Погорєлова відновлено на посаді та збирає підписи за його нову відставку

Така суцільна чорна смуга може зламати не одного посадовця. Але Погорєлов знайшов вихід і з цієї скрутної ситуації - почав освоювати традиційні африканські релігії, зокрема культ вуду.

Так нещодавно депутат міськради, а по сумісництву ще й керівник муніципальної поліції Сергій Горбань написав заяву на звільнення, пояснивши це тим, що міський очільник погрожував йому (!!!) лялькою вуду. "Кілька днів тому Погорєлов викликав мене до себе і почав розказувати про те, що, якщо я в своїй роботі не буду орієнтуватись на нього, у моїх близьких і в мене можуть виникнути великі проблеми зі здоров'ям. Крім того, запалив в своєму кабінеті свічку та погрожував лялькою вуду та всякими іншими речами", - розповів Горбань, підкріпивши свої слова відповідним відео.

Виправдовуючись, Погорєлов підтвердив, що розмова така була, але слова на відео вирвані з контексту. І навіть змушений був запевнити міську спільноту, що кожного дня ходить до церкви і кожного ранку перед роботою молиться за Ужгород. Цим би ця історія могла б і закінчитися,  але вчора вона отримала неочікуване продовження. Тепер вже мер поскаржився в СБУ, що начебто недбайливий підлеглий знімав його на камеру незаконно, за допомогою, "спеціальних технічних засобів отримання інформації, тобто речами, оборот яких обмежений чинним законодавством та право використання яких має обмежене коло осіб, перелік яких чітко регламентований законом" і пообіцяв представити на суд громадськості вже свою відеоверсію подій. Чим закінчаться ці  відьомські війни ми побачимо найближчим часом.

А поки що Закарпаття.depo.ua з'ясувало, що таке культ вуду, і чи варто ворогам Віктора Погорєлова боятися його ляльок.

У багатьох історіях культ вуду описують, як таємничу релігію -  з її допомогою можна накласти заклинання, які завдають шкоди людям. Ось, що розповіла про це ужгородська ворожія Шофранка:

"Лялька вуду дозволяє магові впливати на конкретну людину. Після спеціального обряду лялька перетворюється в посередника між чаклуном і об'єктом, зв'язуючи першого із другим. Для мага досить просто це зробити. Часто ляльці дають ім'я людини, малюють його риси обличчя. Все це зв'язує ляльку й людину, поєднуючи в одне ціле їхню енергію.  Коли невидима нитка встановлена, на ляльку накладається прокльон, а разом з тим - на людину. Спочатку маг б'є ляльку, потім читає заговір, протикає голками голову, шию, серце. Іноді частина ляльки спалюється".

Психологи у шоці. Кажуть, це не лікується

"Люди звертаються до магії, як правило, коли не можуть владнати якесь питання адекватним способом, тобто власноруч вплинути на ситуацію. Це свідчить, з одного боку, про безпорадність перед проблемою, а з іншого - про надмірне бажання управляти ситуацією або людьми" - каже Ольга Чехова, практикуючий психолог.

За її словами, така людина не хоче, або не може прийняти на себе відповідальність за власні дії і хоче передати її тим, з кого не можна потім спитати. Просто кажучи, коли людина звертається до потойбічних сил, вона одночасно визнає дві суперечливі речі: свою власну безпорадність та надмірне бажання підкорити своїм потребам все навколо.

Це не є залежність, це скорше нагадує дитячу, споживацьку позицію людини, коли хтось дорослий зробить за неї те, що вона сама не в силах зробити.

Але зцілення можливе

Крім Червоної магії в культі вуду практикується і траволікування, а так само зцілення.

Наприклад, якщо діагностувати хворобу не є можливим, жерці рекомендують звернутися до медиків....