ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Відомий закарпатський режисер представить фільм про Голодомор

Героїня фільму – це 95-ти річна українка Лідія, яка розповідає про виживання в Голодомор і таємниці свого життя
Depo.
27 листопада 2015 09:26
ФОТО: depo.ua
Відомий закарпатський режисер представить фільм про Голодомор
Відомий закарпатський режисер представить фільм про Голодомор

Нову документальну стрічку В’ячеслава Бігуна "Її хліб насущний" представлять наприкінці листопада, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Uzhgorod.net.ua

Героїня фільму – це 95-ти річна українка Лідія, яка розповідає про виживання в Голодомор і таємниці свого життя. Показ пройде в Естонії, як частина відзначення Дня пам’яті жертв Голодоморів. Планується, що стрічку вперше представлять в Україні на початку 2016 року. 

"Її хліб насущний" - унікальний фільм для мене. Його значущість, звісно, передусім у темі – Голодомор. В одному зі своїх фільмів ("Мати") мені вже доводилося звертатися до цієї трагічної сторінки нашої історії. Мені видалося, що ця тема або нецікава, або важка для загалу, але все ж важливо не забувати про Голодомор. Масштаби трагедії, її винуватці, політична й юридична контроверза визнання Голодомору злочином загальновідомі. Як на мене, на екрані важливо відтворити долю людини. Тому, коли із задумом зафільмувати долю 95-ти річної Лідії до мене звернулася Віра Коник не міг відмовитися. Дещо опинилося поза стрічкою, але головне відображено в цій унікальній кіноісторії", - розповідає режисер.

Над стрічкою працювала міжнародна знімальна група.

Довідково. В’ячеслав Бігун – професійний правник і кіномитець. Народився в Тячеві, навчався й працював у провідних університетах і наукових установах світу (Львівський університет ім. І. Франка та Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг і Сорбонна), в Європейському суді з прав людини. Очолював всеукраїнські об’єднання студентів-правників і молодих юристів України. Як режисер, В'ячеслав Бігун відомий за такими стрічками, як "Серце мами Гонгадзе" (про легендарну Лесю Гонгадзе), "Мати. В ім'я мільйонів" (за мотивами оповідання "Мати" О. Довженка), "Пенальті правосуддя" (історія боротьби за справедливість скаліченого футболіста), "Я і є вона" (вперше переказана історія партизанки Василини), які здобули міжнародне визнання.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття