UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені знайшли у бурштині лапу ящірки, якій понад 20 мільйонів років

Знайти у бурштині рештки древніх плазунів дуже рідкісне явище, частіше знаходяться доісторичні комахи

Вчені знайшли у бурштині лапу ящірки, як…

Вчені з Боннського університету знайшли в домініканському бурштині, розміром 2 сантиметри, крихітну ліву лапку викопної ящірки, повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на "Урядовий кур’єр". Вік знахідки – 15-20 мільйонів років.

"Знайти у бурштині рештки древніх плазунів дуже рідкісне явище, частіше знаходяться доісторичні комахи", – каже Йонас Бартел, докторант Інституту геологічних наук з Університету Бонна.

Вчені дослідили знайдений зразок за допомогою мікрораманової спектроскопії, електронної мікропроби та вторинної іонної мас-спектроскопії. Ящірку класифікували до роду Anolis.

Аналізи показали, що передня стопа зламана у двох місцях, а один з переломів має незначний набряк. Вчені вважають, що піднімаючись на дерево, ящірка контактувала з потоком смоли і не змогла уникнути липкої пастки, вона в ній зав’язла.

Через деякий час яшірка привернула увагу хижака, який зірвав її з дерева, залишивши в смолі ліву передню кінцівку. Пізніше смола затверділа і осіла у навколишньому ґрунті, що є початковою точкою її діагенезу, кажуть вчені.

На місці тріщини в кістці дослідники виявили і тріщину в самому шматочку бурштину. Вчені вважають, що через неї і потрапили хімічні речовини, які викликали хімічне розкладання лапки. Якщо спробувати дістати лапку з бурштину, вона зруйнується.

Нагадаємо, як в Україні створюють "бройлерних" ягнят.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme