UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені знайшли першу "тварину" в світі, яка живе без кисню

Усі багатоклітинні організми на Землі розвивалися, використовуючи кисень протягом мільйонів років

Нещодавно вчені зробили неймовірне відкриття – вони знайшли "тварину", яка не дихає киснем, пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Погляд". Мова про Henneguya salminicola – крихітний паразит, що містить менше 10 клітин і живе в м’язовій тканині лосося. Ззовні паразит схожий на пуголовка. H. salminicola – перша знайдена нами багатоклітинна "тварина", яким не потрібен кисень. Чому "тварина"? Саме так її прозвали вчені – "Non-Oxygen Breathing Animal".

"Аеробне дихання вважалося поголовним у тварин, але тепер ми підтвердили, що це не так", – сказала Дороті Хучон, зоолог з Тель-Авівського університету в Ізраїлі, в прес-релізі.

Хучон і команда міжнародних дослідників вивчили і впорядкували всі гени H. salminicola в своєму дослідженні, опублікованому в журналі Proceedings Національної академії наук. Вони виявили, що у паразита, відсутній механізм ДНК, необхідний для "дихання" – у нього немає мітохондрій. Мітохондрії часто називають "електростанцією" клітини, тому що вона використовує кисень для виробництва енергії. Це схоже на маленьку фабрику всередині (майже) всіх клітин і ДНК.

"Наше відкриття показує, що еволюція може йти в незвичних для нас напрямках", – сказав Хучон. – "Аеробне дихання є основним джерелом енергії, і все ж ми знайшли тварину, яка не стала на цей шлях".

Варто, звісно, зазначити, що деякі одноклітинні форми життя також розвинули здатність жити без кисню і також не володіють мітохондріями. Безліч бактерій і найпростіших можуть взагалі існувати без кисню, як, наприклад, ті, які знаходяться на дні океану біля гідротермальних джерел і деякі людські патогени, які живуть всередині тіла. Замість кисню вони отримують енергію від бродіння або використовують інші молекули, такі як ртуть або залізо.

Проте наразі мова вперше йде саме про багатоклітинний організм. Тим паче як саме H. salminicola генерує енергію, досі не зрозуміло. Хучон передбачає, що паразит може отримувати кисень з клітин лосося або міг би розвинути методи, аналогічні тим, які вчені документували в минулому.

Нагадаємо, вчені придумали, як скоротити витрати на добрива і воду.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme