UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені довели, що раніше земна доба була коротшою

Вчені дізналися про протяжність доби 70 мільйонів років тому з допомогою мушлі молюска

Вчені з Брюссельського вільного університету заявили про те, що 70 мільйонів років тому на доба Землі була коротшою на півгодини, пише Depo.Закарпаття з посиланням на ZN.UA. До такого висновку дослідники прийшли, проаналізувавши мушлю представника вимерлого виду двостулкових молюсків Torreites sanchezi, повідомляє "Популярная механика".

Цей вид молюсків вимер 66 мільйонів років тому і у нього немає прямих нащадків. Разом з тим, у них є спільна з сучасними молюсками риса – зростання раковини, яке відбувається по одному шару на добу. Якщо вирахувати тривалість життя молюсків, то по кільцях-шарах можна зрозуміти, скільки днів у році було 70 мільйонів років тому.

Мас-спектрометричний, рентгенівський, ізотопний та інші методи аналізи мушлі показали, що вимерлий молюск комфортно відчував себе в теплій воді. Температура океану в Крейдяний період була значно вищою: близько 40 градусів за Цельсієм в літній час року і близько 30 — в зимовий. Сезонність відстежується по раковині викопного молюска так само, як у сучасних: кільця, що з'явилися в зимовий час, темніші.

Вивчивши літні і зимові кільця мушлі, вчені прийшли до висновку, що молюскові було дев'ять років. Кількість кілець у кожному році склало 372, а не 365. Це свідчить про те, що добу тривали 23,5 години, а не звичні нам сьогодні 24. Уповільнення обертання Землі пояснюється гравітаційним впливом Місяця, що викликає на планеті сили приливного тертя.

Нагадаємо, дослідники відкрили новий вид глибоководних істот з пластиком в організм.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme