"Вбивча" мода: Шість небезпечних елементів гардеробу, які залишилися у минулому

Колись людям не вистачало знань і досвіду про елементарні заходи безпеки

Люди завжди прагнули виглядати добре. Але деякі модні частини гардеробу могли скалічити, а то й вбити, пише Depo.Закарпаття.

Корсети. Практично в усі часи тонка талія вважалася еталоном краси, так що немає нічого дивного в тому, що дівчата намагалися всіляко підкреслити свою худобу. Раніше панянки затягували себе в тугі корсети. Це призводило до деформації внутрішніх органів і тягло за собою безліч хвороб. Найчастіше власниці осиних талій ставали безплідними, а ще у жінок спостерігалися проблеми з диханням.

Білила і пудри. Раніше жінки пишалися своєю білою шкірою, підкреслюючи цим своє аристократичне походження. Щоб підсилити ефект, модниці користувалися спеціальною пудрою, зробленою на основі свинцевих білил. Це призводило до поступового отруєння організму цим важким металом.

Сукні зеленого кольору. У вікторіанську епоху досягався такий колір завдяки рясному застосуванню миш'яку. Найбільше від отруйного барвника дісталося кравцем, проте і багатьом модницям теж перепало. Отрута, яким було просякнуте плаття, всотувалась через шкіру, так що тривале носіння вбрання тягнуло за собою отруєння або навіть смерть.

Криноліни. Неосяжною сукнею було дуже просто змахнути на себе свічку зі столу, а без сторонньої допомоги загасити вогонь було дуже складно. До того ж зафіксовано кілька випадків, коли пані спалахували прямо на вулиці, зачепивши подолом сукні тліючий недопалок.

Беладонна і красиві очі. Щоб зробити погляд більш млосним, за старих часів італійські жінки додумалися закапувати очі соком отруйної рослини зі звучною назвою беладона. У результаті цієї процедури зіниці розширювалися, а очі набували особливого блиску. Побічним же ефектом ставали гостре отруєння, галюцинації і навіть сліпота.

Червоні шкарпетки. Чоловіки минулого теж нерідко ставали жертвами моди. Особливо ризикували в середині XIX століття любителі яскравих шкарпеток. Червоний барвник робився з особливої речовини, яка, вступаючи в реакцію з потом, викликала сильні опіки. Цей барвник діяв вибірково, вражаючи тільки людей з високим рівнем pH.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme