В УжНУ відкриють унікальній Центр геномних досліджень

 Центр Геномних досліджень відкриє величезні можливості в генетичному аналізі тканини, що дозволить не лише проводити наукову роботу, а й підбирати індивідуальне лікування для хворого

Про це було домовлено в ході візиту ректора УжНУ професора Володимира Смоланки до Пекінського геномного інституту, повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на Інформаційно-видавничий центр УжНУ.

Унікальній Центр геномних досліджень відкриють в УжНУ вже цього року.  За словами Володимира Смоланки Такий Центр Геномних досліджень відкриє величезні можливості в генетичному аналізі тканини, що дозволить не лише проводити наукову роботу, а й підбирати індивідуальне лікування для хворого. "Це буде не просто новий крок, а насправді величезний стрибок у розвитку генетичної науки в нашій країні, адже з метою створення Центру згідно досягнутих домовленостей китайські партнери вперше безкоштовно передають найсучасніший секвенатор - пристрій, що дозволяє провести аналіз повної точної послідовності неклеотидів у всьому геномі будь-якого організма. А можливість зробити генетичний аналіз будь -якої тканини чи пухлини, наприклад, відкриває неймовірні можливості не тільки у прогнозуванні можливих захворювань конкретного пацієнта, але й підбору індивідуального ефективного плану лікування найбільш небезпечних захворювань людини", - каже ректор.

Він додає, що створення такого Центру матиме важливе не тільки наукове, але й соціальне значення. "Особливо хочу відмітити внесок всесвітньовідомого генетика, директора Карибського геномного центру, доцента УжНУ Тараса Олексика у розвитку наших контактів та проведенні успішних переговорів з китайськими партнерами, зокрема директором Пекінського геномного інституту професором Янь Гуанмінем. Центр геномних досліджень створить тісну співпрацю з колегами з наукових інституцій центральноєвропейських країн", – наголосив Смоланка.

Читайте також: Чеська компанія хоче запустити прямий потяг до Мукачева

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття