В Ужгородському СІЗО 215 виборців не змогли проголосувати за мажоритарника

У списку є 287 виборців, які перебувають наразі у СІЗО. Із них лише 72 отримали по два бюлетені, оскільки їхнє місце проживання - у межах округу

На спеціальній виборчій дільниці №000001 в Ужгороді, яка утворена на тимчасовій основі у "Закарпатській установі виконання покарань №9", із 295 виборців приблизно 215 не отримали бюлетень для голосування в одномандатному виборчому окрузі №68 (центр - Ужгород), йдеться на сайті ОПОРИ, пише Depo.Закарпаття.

Про це на цій ДВК повідомили представнику ОПОРИ. Як пояснила голова ДВК Світлана Куртанич, у списку є 287 виборців, які перебувають наразі у СІЗО. Із них лише 72 отримали по два бюлетені, оскільки їхнє місце проживання - у межах округу. Таке роз’яснення, зі слів керівниці ДВК, їм надали в окружній виборчій комісії №.68. Решта людей у СІЗО проголосували лише за партійні  списки.

За словами начальника відділу Державного реєстру виборців Ужгородської міської ради Григорія Жиркова, для людей, які голосують на спеціальній виборчій дільниці у СІЗО, у списку виборців не робиться відмітка про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.

"Згідно частини 10 статті 2 Закону України "Про вибори народних депутатів України", один бюлетень в межах загальнодержавного багатомандатного округу видається виборцеві якщо він включений на відповідній ДВК як такий, якому тимчасово змінено місце голосування, - зазначає громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Ярослав Гулан. - Оскільки у списку виборців люди, які перебувають у СІЗО не позначені як такі, що змінили місце голосування, виникає питання щодо підстав, з яких їм не дають бюлетень для голосування в одномандатному виборчому округу. На жаль, Центральна виборча комісія не надала офіційного роз'яснення стосовно особливостей питання голосування на спеціальних виборчих дільницях. Законодавча прогалина, щодо голосування по одномандатному виборчому округу осіб,  які перебувають в СІЗО на підставі обрання щодо них запобіжного заходу або перебування в лікарні, повинна бути усунута".

Станом на 12 годину, коли представник ОПОРИ відвідав ДВК, усі виборці вже проголосували.

В Державній установі "Закарпатська установа виконання покарань №9" працює і спеціальна виборча дільниця на постійній основі №210783, куди включено 19 виборців, які на момент візиту спостерігача ОПОРИ вже проголосували. Вони, як поінформували на ДВК, отримали два бюлетені.

Читайте також: Дострокові вибори: Як закарпатці обирають Раду (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook