ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Ужгороді збирають пластикові кришечки, щоб допомогти інвалідам

Один кілограм кришок зараз коштує десь 5-6 гривень, а якісний інвалідний візок – приблизно п’ять тисяч. Тобто, аби придбати один візок – необхідно назбирати тонну кришок!
Depo.
2 червня 2015 17:28
ФОТО: depo.ua
В Ужгороді збирають пластикові кришечки, щоб допомогти інвалідам
В Ужгороді збирають пластикові кришечки, щоб допомогти інвалідам

"У цьому проекті поєднані одночасно екологічна і соціальна складові. Ідея його виникла у розвинених європейських державах вже давно і є досить дієвою, - розповідає "Дню" Андрій Кирилюк, ініціатор акції. - Якось я був на відпочинку у Туреччині, зробив кілька фото контейнерів з кришечками на вулиці. Через півроку після подорожі вирішив поритися в Інтернеті і дізнатися, що це за проект. Виявилося, що це масштабна акція, за рахунок якої там придбали тисячі інвалідних візків. Вирішив таку ідею у нас реалізувати", пише Закарпаття.depo.ua

На вулицях відповідні контейнери поки не встановлюють. За словами організаторів, на це є дві причини: по-перше, низький рівень культури населення. "Якщо навіть шпаківні трощать і лавки ламають - що вже говорити про такі контейнери", - каже Андрій Кирилюк. По-друге, перешкоджатимуть дощі, адже контейнери - це, по суті, адаптовані для збору кришок великі пластикові пляшки, які падатимуть, руйнуватимуться і ще більше засмічуватимуть вулицю.

Один кілограм кришок зараз коштує десь 5-6 гривень, а якісний інвалідний візок - приблизно п'ять тисяч. Тобто, аби придбати один візок - необхідно назбирати тонну кришок! Ужгородці ж більше ніж за рік (адже акція у місті розпочалася ще у березні минулого року) зібрали приблизно 400 кілограмів. До того ж, одні заводи з переробки відходів приймають лише розсортовану за кольором сировину, а інші готові платити мінімум за 10 тонн кришок.

Співпрацювати із місцевою владою організатори не бачать сенсу і шукають альтернативних джерел фінансування. Наприклад, беруть участь у конкурсі екопроектів, переможці якого отримають гроші для втілення своїх ідей. Гроші необхідні, аби закупити більше контейнерів і встановити їх в університетах і закладах харчування спочатку хоча б у межах Закарпатської області, аби люди побачили, як проект має працювати, і він поширився на всю Україну.