ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Ужгороді зареєстрували організацію заробітчан з "душком" кремлівського проекту

Пріоритетним завданням новоствореної організації є "надання особливого статусу Закарпаттю"
Depo.
10 червня 2015 11:15
ФОТО: depo.ua
В Ужгороді зареєстрували організацію заробітчан з "душком" кремлівського проекту
В Ужгороді зареєстрували організацію заробітчан з "душком" кремлівського проекту

8 червня було зареєстровано статут громадської організації "Закарпатська обласна організація захисту прав заробітчан". Того ж таки дня відбулася і презентація проекту. 

Насамперед, зацікавила реакція на подію специфічних інтернет-ресурсів, за яким стоїть розшукуваний правоохоронними органами Закарпаття кремлівський аґентурник, так званий прем'єр-міністр самопроголошеної "Республіки Підкарпатська Русь" Петро Гецко, пише Закарпаття.depo.ua з посиланням на "Закарпаття онлайн Beta".

Кремлівсько-"русинські" віртуальні джерела поширили інформацію про зазначену подію під акцентованим заголовком - "Статус спеціальної самоврядної території - шляхи вирішення проблем заробітчан Закарпаття". Як стверджується, організаторами заходу, що проходив під назвою "Створення нових робочих місць в Закарпатті і статус спеціальної самоврядної території - шляхи вирішення проблем заробітчан Закарпаття", виступили вказана "заробітчанська" структура і Русинський рух Закарпаття. А для досягнення поставлених цілей "Закарпатська обласна організація захисту прав заробітчан, насамперед, вважає за необхідне наділення Закарпаття статусом спеціальної самоврядної території".

В Ужгороді зареєстрували організацію заробітчан з "душком" кремлівсько-русинського проекту (ДОКУМЕНТИ, ВІДЕО) - фото 1

В Ужгороді зареєстрували організацію заробітчан з "душком" кремлівсько-русинського проекту (ДОКУМЕНТИ, ВІДЕО) - фото 2

У цьому контексті відразу зацікавили ключові особи процесу. На скріні статуту як керівники організації вказані дві особи, які, як стало зрозуміло, і були ключовими особами прес-конференції - голова організації, житель селища Дубове Сергій Сойма та секретар Богдан Лакатош.

В Ужгороді зареєстрували організацію заробітчан з "душком" кремлівсько-русинського проекту (ДОКУМЕНТИ, ВІДЕО) - фото 3

В Ужгороді зареєстрували організацію заробітчан з "душком" кремлівсько-русинського проекту (ДОКУМЕНТИ, ВІДЕО) - фото 4

З Лакатошем виявилося простіше: ті самі віртуальні "джерела" Гецка відразу вказали на нього як на одного з учасників іншого кремлівсько-русинського проекту, що раніше впроваджувався на Закарпатті російськими спецслужбами - так званої Координаційної ради Сойма Підкарпатської Русі та Народної Ради русинів Закарпаття під керівництвом засудженого за ч. 1 ст. 110 КК України "посягання на територіальну цілісність і недоторканість України" протоієрея УПЦ Московського патріархату о. Димитрія Сидора.

В Ужгороді зареєстрували організацію заробітчан з "душком" кремлівсько-русинського проекту (ДОКУМЕНТИ, ВІДЕО) - фото 5

Нетривалі пошуки зрештою вказали і на аґентурно-кремлівське "коріння" дубівчанина Сойми, близьким родичем якого виявився полковник запасу Федеральної служби безпеки Росії, президент Регіонального громадського фонду сприяння соціальній і правовій підтримці ветеранів і співробітників ФСБ РФ, популяризатор спадщини Йосипа Сталіна Василь Сойма.

В Ужгороді зареєстрували організацію заробітчан з "душком" кремлівсько-русинського проекту (ДОКУМЕНТИ, ВІДЕО) - фото 6

Останній, як з'ясувалося, навіть "засвітився" як один з "героїв" сюжету на головному російському телеканалі, де йшлося про похорон засновника російської військової контррозвідки Ніколая Батюшина, про що свідчать сюжет і фото на офіційному сайті "Первого канала".

Таким чином, обидва "батьки-засновники" нового проекта, начебто покликаного захищати права заробітчан "шляхом децентралізації", в той чи іншій спосіб пов'язані з Кремлем або його агентами в Україні.