ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Ужгороді запрацював мобільний планетарій (ВІДЕО)

В Західній Україні такий планетарій стане другим. До цього вивчати Всесвіт, не дивлячись в телескоп, можна було тільки у Львові
Depo.
23 травня 2015 14:05
ФОТО: depo.ua
В Ужгороді запрацював мобільний планетарій (ВІДЕО)
В Ужгороді запрацював мобільний планетарій (ВІДЕО)

В обласному центрі запрацював перший в області та другий в Західній Україні мобільний планетарій. Завдяки коштам в рамках програми прикордонного співробітництва між Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Україною, цей проект вдалось втілити в життя, пише Закарпаття.depo.ua.

Проект із створення планетарію передбачає розвиток науково-туристичного продукту та мережевої інфраструктури для наукового туризму в прикордонних регіонах Марамурешського повіту Румунії та Закарпаття. Планетарій можна використовувати для освітньої роботи, сюди зможуть приходити школярі, студенти, науковці, це також цікавий туристичний об'єкт.

Знаходиться він біля лабораторії космічних досліджень УжНУ, що є також зручним місцем для науковців для дослідження зоряного неба. Загалом на проект було витрачено близько 480 тис. євро.

В Західній Україні такий планетарій стане другим. До цього вивчати Всесвіт, не дивлячись в телескоп, можна було тільки у Львові.