UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Зза липень від заражених кліщів постраждало вже 17 ужгородців (ІНФОГРАФІКА)

Хвороба Лайма є однією з найбільш стрімко зростаючих у світі інфекцій, і її довгостроковий вплив на здоров'я може бути непередбачуваним

Зза липень від заражених кліщів постражд…

Про це повідомили в прес-центрі обласного центру здоров'я, пише Depo.Закарпаття.

За словами ентомолога Ужгородської міськрайонної філії ДУ "Закарпатський лабораторний Центр МОЗ України" Тетяни Бровді, в Ужгороді за останній місяць збільшилась кількість випадків укусів зараженими кліщами, що викликають хворобу Лайма. Найчастіше недужають люди, які живуть біля лісу, дачники, грибники і збирачі ягід, любителі пікніків. Тобто всі, хто міг контактувати з кліщем. Інколи після прогулянок собака приносить на шерсті у дім кліща. А вже за кілька днів господар чи господиня помічають в себе на тілі дивні червоні плями. "Якщо протягом всього 2017 року в Ужгороді зафіксовано тільки 9 випадків бореліозу, а за перші шість місяців цього року 6 випадків, то тільки за три тижні липня 17", - розповідає Бровді.

Хвороба Лайма є однією з найбільш стрімко зростаючих у світі інфекцій, і її довгостроковий вплив на здоров'я може бути непередбачуваним. Це захворювання може шкідливо вплинути на нервову систему, шкіру, серце, опорно-руховий апарат. Медики називають бореліоз "бомбою сповільненої дії", яка здатна повністю зруйнувати здоров'я людини. На жаль, після укусів кліщів не всі звертаються до лікарів по допомогу.

Якщо Ви виявили кліща на шкірі:

1. Негайно зверніться до найближчого травмпункту. У кожному регіоні цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження. Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини.

2. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою. Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться лабораторні дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.

3. Ретельно вимийте руки з милом.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme