UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Ужгороді вперше за майже 10 років зафіксовано випадок дифтерії

Медики оприлюднили інформацію про виявлений в Ужгороді перший за майже 10 років випадок захворювання на дифтерію

В Ужгороді вперше за майже 10 років зафі…

Як повідомила заступник директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Єлизавета Біров, захворювання виявили у студента 5 курсу УжНУ, іноземця, який 17 жовтня поступив у обласну клінічну інфекційну лікарню, пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Про Захід". Хлопець прийшов до лікаря із скаргами на біль в горлі та високу температуру, а вже під час обстеження у нього виявили дифтерійну паличку.

Михайло Поляк, директор КНП "Обласна клінічна інфекційна лікарня "Закарпатської облради відзначив, що наразі хворий в лікарні, стан його задовільний, на даний час провели всі необхідні діагностичні заходи. "За нашими даними цей штам не токсичний і він не викликає таких змін, як справжній токсичний штам дифтерійної палички", – пояснив медик.

Поляк наголосив, що дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, до того ж, нею можуть заразитися люди різного віку. Інфекція відносить до керованих, тобто до таких, якими керують за допомогою щеплення. "Кількість вакцинаційного матеріалу наразі достатня. Але за 9 місяців поточного року було вакциновано лише 48%. Для того ж, щоб скласти суспільний імунітет, треба мати не менше 95%. Наголошуємо, що щепитися треба і дітям, і дорослим, вакцина є одною з обов’язкових. Радимо довго не роздумувати і щепитися, адже багато хто не знає, чи щеплений він взагалі, чи пройшов він ревакцинацію, а вакцина у достатній кількості з’явилася у нас лише впродовж останніх двох років. Просимо звернутися до своїх дільничних, сімейних лікарів чи педіатрів і пройти щеплення.

Окрім того, варто пам’ятати про важкі ускладнення, які може викликати ця хвороба. Якщо хворий звертається після 4-5 доби, то такі хворі виживають важко і дуже рідко. Цей хворий досить пізно до нас звернувся, але йому й не показана була сироватка, через те, що штам не токсичний. Наразі у нас є 8 доз протидифтерійної сироватки індійського виробництва", – повідомив Михайло Поляк.

Любов Данич лікар епідеміолог ДУ "Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України": "Дифтерія має свою циклічність – 7-10 років. А власне в Ужгороді востаннє випадки цього захворювання фіксувалися в 2009-2010 роках. Після 17 жовтня, як надійшло термінове повідомлення про виявлений випадок, одразу почалася робота, позаяк хвороба важка, останнім часом таких випадків не було тощо. Оглядають всіх контактних осіб, студентів, педагогів. Хворі, у яких виявили захворювання носоглотки, відправлені на обстеження.

Нагадаємо, закарпатська станція переливання крові потребує донорів.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme