В Ужгороді вирішується доля вітряків на полонині Боржава

На засіданні, що відбудеться у четвер 27 лютого, захисниками Боржави, представниками департаменту і забудовника будуть озвучені ключові аргументи і докази, а також відбудуться дебати між сторонами

В Ужгороді вирішується доля вітряків на…

Про це Depo.Закарпаття повідомила команда всеукраїнської ініціативи "Врятуй Боржаву".

27 лютого о 9:15 у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду (Ужгород, вул. Загорська 30) відбудеться ключове засідання по справі щодо скасування скандального "екологічного" висновку, який дозволяє будівництво потужної вітроелектростанції на гірській Полонині Боржава у Закарпатській області.

активісти переконані ,що будівництво промислового об’єкту на гірській полонині на висотах понад 1100-1600 м призведе не лише до негативних наслідків для господарства прилеглих районів і нищення особливо цінної гірської природної території. Будівництво планується на об’єкті Смарагдової мережі, створеної Постійним комітетом Бернської конвенції для захисту біорізноманіття у Європі. Це призведе до порушення Україною її міжнародних зобов’язань. 

"У зв’язку з цим, восени 2019 р. Постійний комітет Бернської конвенції, який вже майже 2 роки стежить за розвитком ситуації, направив до Мінекології України рекомендацію призупинити реалізацію проекту ВЕС на той час, поки міжнародні експерти вивчатимуть всі обставини щодо оцінки впливу цього будівництва на об’єкт Смарагдової мережі "Полонина Боржава". Тому Міністерство змушене шукати способи зупинки цього масштабного будівництва, аби уникнути міжнародного скандалу", - йдеться в повідомленні команди.

Читайте по темі: Вітряки на полонині: Чи встоїть Боржава перед залізобетонними аргументами інвесторів

Активісти зауважують, що департамент екології і природних ресурсів Закарпатської ОДА припустився ряду порушень при видачі скандального висновку. Зокрема, не були враховані зауваження науковців, у яких чітко показано, що інформація, надана забудовником для отримання висновку, є неповною і місцями недостовірною, а плановане будівництво призведе до знищення представників цінних видів і оселищ, які охороняються міжнародним і українським законодавством.

"Це та інші порушення є достатніми підставами для скасування висновку з ОВД у судовому порядку. Якщо суд визнає оскаржуваний висновок неправомірним і скасує його, це дозволить Україні виконати рекомендацію Постійного комітету Бернської конвенції, адже всі видані дозволи на будівництво у такому разі також будуть скасовані", - зазначається у повідомленні.

На засіданні, що відбудеться у четвер 27 лютого, захисниками Боржави, представниками департаменту і забудовника будуть озвучені ключові аргументи і докази, а також відбудуться дебати між сторонами. Є ймовірність, що за результатами цього засідання суд нарешті винесе рішення у цій справі.

Нагадаємо, що у червні 2019 року суд відмовив у забороні будівництва вітряків на полонині Боржава.

Читайте також: Вітряки vs екологія: Чи підтримає нова влада Закарпаття забудову Боржавської полонини

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"