ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Ужгороді відкрилась виставка "Між гарматами музи мовчать" (ФОТОФАКТ)

Працівники обласного краєзнавчого музею зібрали для неї понад 500 експонатів, пов'язаних з подіями Євромайдану та війною на сході України
Depo.
17 квітня 2015 07:59
ФОТО: depo.ua
В Ужгороді відкрилась виставка "Між гарматами музи мовчать" (ФОТОФАКТ)
В Ужгороді відкрилась виставка "Між гарматами музи мовчать" (ФОТОФАКТ)

Експонати для виставки збирали цілий рік. Дехто з працівників музею сам їздив до Києва на Майдан і привозив звідти речі, які вже становлять історичну цінність, пише Закарпаття depo.ua

Багато речей подарували самі закарпатські євромайданівці, зокрема, передали для виставки свої розмальовані каски і шоломи, бронежилети, наколінники, саморобні палиці і щити. 

Друга частина виставки складається з речей військових із зони АТО. Є серед них експонати, привезені спеціально для музею членами місії "Чорний тюльпан". Зібрали їх пошуковці в районі Іловайська та Дебальцева. Це прострелені каски, гільзи, спалений бінокль, залишки закарпатських автомобільних номерів, понівечена армійська фляга, чийсь натільний хрестик та багато інших речей, власників яких нині встановити неможливо.

Ця виставка стане постійно діючою і, за твердженнями самих музейників, буде постійно поповнюватися. Просто під час відкриття один з євромайданівців подарував для виставки прапор, який був із ним протягом всіх подій у Києві. А закарпатець Михайло Бібен, котрий керував госпіталем у Жовтневому палаці, пообіцяв принести збережену ним сумку медсестри Люди, котра загинула на Майдані.

Фото Prozahid.com.