В Ужгороді щороку 400 містян потребують паліативної допомоги

Виїзна бригада паліативної допомоги працює в Ужгороді на базі міського центру первинної медико-санітарної допомоги із 2016 року

Про це повідомили у прес-службі Ужгородської міської ради, пише Depo.Закарпаття.

Програму "Розвиток паліативної та хоспісної допомоги у м.Ужгород на 2019-2023 роки" погодили сьогодні, 15 травня, на засіданні члени виконкому Ужгородської міськради. Упродовж п’яти років планується виділити на її реалізацію майже 14,5 млн грн, із них у цьому році – понад 2,1 млн грн.

Виїзна бригада паліативної допомоги працює в Ужгороді на базі міського центру первинної медико-санітарної допомоги із 2016 року. Щороку близько 400 ужгородців потребують паліативного догляду та підтримки, важко хворі люди, які знаходяться вдома, потребують якісних медичних послуг, соціально-психологічної допомоги тощо, близько 90% паліативних хворих потребують знеболення.

Мета Програми – вдосконалення та подальший розвиток системи паліативної допомоги для забезпечення максимально можливої якості життя людям із невиліковною хворобою і обмеженим прогнозом життя, раннє виявлення та контроль больового синдрому, соціальної, духовної, психологічної підтримки хворого і його рідних; впровадження стандартів кваліфікованого надання паліативної допомоги; формування громадської думки для участі громадян і організацій у наданні паліативної допомоги; формування ефективної системи підготовки та підвищення кваліфікації медичних працівників із питань паліативної допомоги.

Іншим рішенням члени виконкому погодили міську Програму сімейної, ґендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству і торгівлі людьми на 2019-2020 роки. На її реалізацію заплановано понад 1,8 млн грн, на 2019 рік – 665 тисяч. Цю Програму також остаточно прийматимуть на сесії міськради Ужгорода.

Нагадаємо, в Ужгороді діятимуть табори для особливих дітей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття