В Ужгороді презентували літературно-мистецький проект "Пограниччя.308"

Ужгород є сьомим містом, у якому інсталюється проект. Фокусною темою, актуальною для регіону через сусідство з чотирма країнами, обрали "Прикордоння"

Про це повідомили в Ужгородській міській раді, пише Depo.Закарпаття.

Відкриття художньої виставки та поетичні читання літературно-мистецького проекту "Пограниччя.308" відбулися напередодні, 19 квітня, в ужгородському історико-культурному центрі "Совине гніздо".

"Пограниччя.308" уже побувало в Дніпрі, Харкові, Тернополі, Івано-Франківську, Херсоні та Одесі. Ужгород є сьомим містом, у якому інсталюється проект. Фокусною темою, актуальною для регіону через сусідство з чотирма країнами, обрали "Прикордоння".

На відкритті менеджерка Ініціатив у сфері культури Міжнародного фонду "Відродження" Радослава Чекмишева зазначила, що поєднання словесного та візуального мистецтва в кожному куточку України дає змогу краще зрозуміти той чи інший регіон. Так, недавно учасники проекту побували на сході держави, після чого – одразу на Закарпаття.

Літературну частину проекту представили поети Галина Крук, Олег Короташ, Томаш Деяк, візуальну – художники Андріана Куруц і Мартин Шолтес, а також на виставці презентував свої роботи (плакати) Андрій Єрмоленко, який є арт-директором видання "Український Тиждень", він розповів про значимість політичного плакату. А декан факультету іноземної філології УжНУ, письменник Михайло Рошко розповів цікаві відомості на тему "Пограниччя", зокрема, наводив приклади зі світової літератури.

Нагадаємо, ужгородці вимагають тимчасовий мораторій на забудову та реконструкцію в історичному центрі міста.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття