В Ужгороді обговорили вразливість ромських жінок

Таку зустріч уперше провели саме в Ужгороді, бо в краї проживає найбільша кількість ромського населення

Про це Depo.Закарпаття повідомила прес-служба Ужгородської міськради.

Вразливість ромських жінок до дискримінації обговорили сьогодні на зустрічі в Ужгородській міській раді. Під час "круглого столу" обговорили реалізацію Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (у рамках Проекту структури ООН Жінки "CEDAW в дії"). Таку зустріч уперше провели саме в Ужгороді, бо в краї проживає найбільша кількість ромського населення. Подібні планують і в інших містах Закарпаття. Як зазначила Зола Кондур, одна з керівників ромського жіночого фонду "Чіріклі", яка понад 20 років є "голосом" ромських жінок в Україні та за кордоном, на Закарпатті є 124 компактних поселень ромів, тому актуальність підтримання рівних прав та можливостей таких жінок у громаді дуже суттєва.

Як зазначалося, однією з проблем ромських жінок в Україні є неграмотність та відсутність документів, те, що вони не завжди мають доступ до соціальних і медичних послуг, а також працевлаштування. Порушували і питання раннього материнство дівчат ромської національності, їхню неосвіченість. Ці теми обговорюють і в Школі відповідального батьківства, яка діє при Центрі ґендерної освіти УжНУ.

Експертка з ґендерних питань, яка працює в структурі ООН, Лариса Кобелянська зазначила, що інтегрувати ромів у суспільство потрібно з раннього віку, тому корисно направляти ромських дітей у різні навчальні заклади, а не тільки в окремі "ромські" школи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття