UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Ужгороді на посаду міського голови претендують дві тезки чинного очільника міста

На посаду міського голови Ужгорода зареєстрували трьох Богданів Андріївих, серед них – чинний міський голова

В Ужгороді на посаду міського голови пре…

Як інформує Depo.Закарпаття з посиланням на Громадянську мережу ОПОРА, Ужгородська міська територіальна виборча комісія зареєструвала двох тезок та самого чинного міського голову Ужгорода Богдана Андріїва кандидатами на цю посаду на місцевих виборах 25 жовтня. Відповідно – за крісло міського голови Ужгорода боротимуться три Богдана Андріїва, однак всі вони мають різні імена по батькові та дату народження. Відзначимо, що три кандидата балотуються як самовисуванці, а не представники політичних сил.

23 вересня Ужгородська міська територіальна виборча комісія зареєструвала кандидатами на міського голову Ужгорода Богдана Євстафійовича Андріїва, який наразі є чинним міським головою Ужгорода, а також Богдана Михайловича Андріїва та Богдана Ярославовича Андріїва. Усі троє кандидатів балотуються як самовисуванці. 

Богдан Євстафійович Андріїв обіймає посаду міського голови Ужгорода з 16 листопада 2015 року. Тоді суб’єктом висування Богдана Андріїва була партія "Відродження". У 2019 році він балотувався у народні депутати від політсили "Опозиційний блок" та займав сьому позицію у списку. 

Публічної інформації про політичну або ж громадську діяльність інших двох Богданів Андріївих наразі з’ясувати не вдалося. 

"Враховуючи, що публічної інформації про публічну діяльність двох кандидатів Андріївих нема, можна припустити, що, ймовірно, дані особи зареєстровані як технічні кандидати", - зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області Ярослав Гулан. 

За словами ГУлана, у самому факті реєстрації кандидатів з однаковим прізвищем порушення законодавства немає. Втім, якщо з цього приводу будуть заяви до поліції, або ж у правоохоронців виникнуть інші підстави звернути увагу на даний факт, то завдання правоохоронців, а згодом - суду, з’ясувати: чи не платив хтось кандидату гроші власне за те, щоб він зареєструвався. Якщо відповідь - ствердна, то тут ознаки злочину за статтею 160 Кримінального кодексу - підкуп виборця чи кандидата, або ж за статтею 157 Кримінального кодексу - перешкоджання здійсненню виборчого права, поєднане з обманом.

"Нагадаю, що в розумінні закону "підкуп виборця" або ж навіть кандидата - це не лише якась вигода за те, щоб людина проголосувала за котрогось кандидата, це і матеріальна вигода за використання й інших виборчих прав громадян. Наприклад, отримати гроші за те, щоб висунутись кандидатом або ж зняти свою кандидатуру", – додає Гулан. 

Нагадаємо, на посаду голови Тячівської ОТГ претендує четверо кандидатів.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme