ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

В Ужгороді дітей оригінально привчають вирішувати екологічні проблеми

У рамках фестивалю "Майстерня міста" діти виготовляли екоторби

Depo.
20 червня 2017 15:51
ФОТО: depo.ua

Про це інформує Depo.Закарпаття з посиланням на Ужгородську міськраду.

У вівторок, 20 червня, у рамках заходів "Майстерні міста" волонтери громадської організації "Щасливі діти" разом з ужгородськими дітлахами розмальовували екоторби.

"Це вже третій подібний захід, який ми проводимо. Плануємо пофарбувати екоторби ще й з чиновниками, а потім продати ці вироби, аби заробити грошей на аналогічні акції. Чому саме екоторби? Ми провели своєрідне дослідження і зʼясували, що ужгородці на великі та середні поліетиленові пакети витрачають до 40 тисяч гривень на добу! І це ми не рахуємо маленькі пакетики, у які нам складають та фасують покупки. А враховуючи, що період розпаду тих пакетів 100-120 років, то неважко оцінити шкоду, яку ця одноразова тара несе довкіллю", – розповіла голова ГО "Щасливі діти" Ольга Павлова.

Також організатори майстер-класу розповіли, що кожного дня до рук мешканців Ужгорода потрапляють понад 126 тисяч пакетів, з яких значна частина потім опиняється на вулицях у вигляді сміття. Отож екологічно чисті екоторби – то вихід з ситуації. Технологія декорування екоторб, як виявилося, не надто складна. Діти отримали торбочки та обрали до них трафарети. Потім на власний смак розмістили на екоторбах візерунки та зафарбували їх спеціальними фарбами для тканин. Розмальована торба має підсохнути на сонечку, а вже вдома діти разом з батьками завершать фіксацію фарби за допомогою праски. Така сумка довго слугуватиме своїм господарям та зекономить кошти сімейного бюджету.

Нагадаємо, в Ужгороді триває кількаденний фестиваль "Майстерня міста". У його рамках також запровадили "Каву без краваток" з місцевими чиновниками.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття