UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Ужгороді члени ДВК відмовлялися видати жінці бюлетені без довідки внутрішньо переміщеної особи

Жінка, яка є внутрішньо переміщеною особою, завчасно змінила виборчу адресу для того, аби проголосувати на місцевих виборах. За словами жінки, її внесли до списку виборців та вчасно надіслали запрошення на вибори

В Ужгороді члени ДВК відмовлялися видати…

На дільниці №210747, що в Ужгороді, виборчині відмовлялися видати бюлетені для голосування якщо вона не надасть довідку про те, що є внутрішньо переміщеною особою. Про це повідомили у Громадянській мережі ОПОРА, пише Depo.Закарпаття.

Жінка є внутрішньо переміщеною особою, вона завчасно змінила виборчу адресу для того, аби проголосувати на місцевих виборах. За словами жінки, її внесли до списку виборців та вчасно надіслали запрошення на вибори.

Однак на виборчій дільниці членкиня ДВК вимагала від виборчині довідку про те, що вона є внутрішньо переміщеною особою та проживає в Ужгороді. Без цієї довідки жінці відмовляли у видачі бюлетеня.

Як зазначив у коментаріголова ДВК Юрій Новіков, на його думку, виборці, які є внутрішньо переміщеними особами і внесені до списку виборців, змушені показати "довідку, чи бумажку, чи судове рішення із пропискою ужгородською". Голова ДВК додав, що таку вказівку члени комісії почули при отриманні остаточних списків виборців. 

Як зазначається у Постанові Центральної виборчої комісії №365 від 10 жовтня 2020 року, за змістом частини шостої статті 7 Кодексу належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначаються його виборчою адресою (крім випадків, передбачених законом).

Виборча адреса виборця, яка визначається відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців" та відомості про яку містяться у списку виборців (витягу зі списку виборців) на відповідній виборчій дільниці, може відрізнятися від відомостей про зареєстроване місце проживання, внесених до паспорта громадянина України.

Таким чином, член дільничної виборчої комісії, до обов’язків якого належить встановлення особи виборця та його наявності у списку виборців, не здійснює перевірки відповідності зареєстрованого місця проживання виборця, внесеного до паспорта громадянина України, та його виборчої адреси, указаної в списку виборців (витягу зі списку виборців).

Нагадаємо, що в Ужгороді на одній з дільниць сталася сутичка між ромами.

На Закарпатті до двох виборчих дільниць підвезли виборців ромської національності.

Читайте також: Місцеві вибори 2020: Що відбувається на Закарпатті (ХРОНІКА)

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"