UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Ужгороді активно робитимуть щеплення проти кору дітям у навчальних закладах

Більше на кір в Ужгороді хворіють дорослі, бо серед них низький прошарок вакцинованих, кількість щеплених дітей неухильно зростає

В Ужгороді активно робитимуть щеплення п…

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на пресслужбу Ужгородської міськради.

Як проінформував начальник управління охорони здоров’я Василь Решетар, у порівнянні з минулим роком випадків інфекційних захворювань менше – серед дорослих на 7%, а серед дітей – на 25%. Не було у цьому році спалахів кишкових захворювань, харчових отруєнь, спокійно з поліомієлітом. За 9 місяців цього року виявлено 32 випадки менінгококової інфекції до 18 випадків за весь 2018 рік. Проте всі ці випадки були неважкого перебігу. Важливо, що при виявленні менінгококового інфікування проводиться обстеження всіх осіб, які були в контакті.

Вакцин, за словами медиків, передбачених календарем щеплень, в Ужгороді достатньо вже впродовж 2 років. Зараз уже є в аптеках і препарати для щеплень проти грипу, який очікується в цьому сезоні 4 штамів. Як відомо, проти грипу щеплення не входить до календаря, отож не надається безкоштовно, вакцину можна придбати своїм коштом.

Проблемою для Ужгорода, за словами начальника міського управління охорони здоров’я, залишається кір. У цьому році захворіло 364 людини, це більше, ніж торік. Більше хворіють дорослі, бо серед них низький прошарок вакцинованих, кількість щеплених дітей неухильно зростає.

Директорка комунального некомерційного підприємства "Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" Тетяна Козак зазначила, що з вакцинацією проти кору справи йдуть краще, ніж раніше. Так, серед дітей першого року життя щеплених 96,8%, понад 40% - діти віком 2 роки і старші, щеплені з порушенням календаря, високий відсоток щеплених 6-річок – більше 97%, багато дорослих приходять на вакцинацію – і самостійно, і організовано від підприємств, організацій.
15-25 жовтня, за словами Тетяни Юріївни, на Закарпатті будуть проводитися активні додаткові заходи проти кору, активно робитимуть щеплення дітям у навчальних закладах.

Медики на брифінгу відзначали, що в Ужгороді є всі можливості для недопущення поширення кору – достатньо вакцин, кваліфікованих фахівців, у тому числі в школах.

Читайте також: На Закарпатті відсутні бланки для лікарняних

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook