ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Ужгороді - скандал через вірменський Хачкар

Встановлення меморіалу ушанування жертв геноциду вірменського народу викликало критику з боку представників азербайжанської громади
Depo.
20 травня 2015 11:15
ФОТО: depo.ua
В Ужгороді - скандал через вірменський Хачкар
В Ужгороді - скандал через вірменський Хачкар

Проект рішення "Про погодження встановлення пам'ятного знаку" розглянули сьогодні на засіданні виконкому. Оскільки урочисте відкриття меморіалу відбулося ще 15 травня, то депутатибули готові до формального розгляду питання, пише Закарпаття.depo.ua.

Однак на засідання виконкому прийшов представник азербайджанської діаспори і висловив сумнів щодо правильності такого рішення. За словами активіста, Азербайджан і Туреччина - різні країни, але народ цих країн - один.

"Перед тим, як встановлювати ті чи інші символічні знаки, тим більше у центрі міста, не погано було би почути різні сторони і різні думки", - зауважив він.

Члени виконкому переконували, мовляв, Ужгород - місто багатонаціональне, мирне, багатоетнічне й толерантне, і розпалювання протистояння місту аж ніяк не піде на користь. Крім того, свого часу Ужгородська міська рада вже прийняла рішення про визнання геноциду вірменського народу (до речі, Україна на офіційному рівні геноцид вірмен не визнала, це зробили лише 6 міст, у т.ч. і Ужгород).

Питання поставили на голосування. З першого разу проголосувати позитивно за погодження вже встановленого знаку Хачкар виконком не зміг - не вистачило голосів. Після переголосування рішення таки прийняли: щоб не вдаватися в політику й не розпалювати міжетнічну ворожнечу. А от в.о. архітектора через затягування термінів розгляду отримав догану.

Нагадаємо, пам'ятний знак, присвячений 100-річчю геноциду вірмен в Османській імперії був виготовлений і доставлений в Ужгород із Вірменії. Таких знаків є близько 15 тисяч по всьому світу.