ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Ужгороді - епідемія собачої чумки

Хворіють як безпритульні, так і домашні, навіть щеплені, собаки
Depo.
5 червня 2015 13:53
ФОТО: depo.ua
В Ужгороді - епідемія собачої чумки
В Ужгороді - епідемія собачої чумки

Хвороба мутувала і тепер стійка до багатьох препаратів. За даними організації "Допоможи другу", в Ужгороді вже загинуло близько 30 собак. Близько 40 тварин вдалося вилікувати, оскільки хворобу розпізнали вчасно, пише Закарпаття.depo.ua.

Голова організації Віра Романова зауважила, що їхні ветеринари встановилили у хворих собак собачу чумку. Проблема з діагностуванням полягає і в тому, що хвороба в кожному випадку може проявлятися по-різному.

Симптоми можуть бути наступні - гнійні виділення з носа і очей, кашель, пронос, рідше блювота, зазвичай апетит є, але в деяких випадках пропадає і апетит, різка втрата ваги. Якщо не почати лікування, настає наступна стадія, нервова, з неї мало кого вдається витягнути - судоми, віднімаються задні ноги.

За словами захисників тварин, на ранніх стадіях просто таки чудодійний ефект роблять "Амізон" і "Ципрофлоксацин". Ліки продаються в аптеках, коштують близько 20 грн. Потрібно давати по одній таблетці кожного препарату один раз в день для великої собаки, для середньої або маленької - одну таблетку амізону і половинку ціпрфлоксаціна 5-10 днів. Поліпшення зазвичай настає на 2-3 день.