UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Україні скоро зникнуть деякі професії

Експерти одностайно зазначають, що IT поступово проникатиме в усі сфери життя, що призведе до зникнення деяких професій

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на "Сьогодні".

Державна служба зайнятості дала прогноз, що 2020 року буде спостерігатися серйозний дефіцит кадрів по всій країні – бракуватиме 164 тис. спеціалістів. Найбільший дефіцит очікується в промисловості, торгівлі, освіті та транспортній сфері. А от нестача робочих місць очікується в сфері державного управління, сільського господарства і фінансовій діяльності.

Окрім того, з'ясувалося, що багато людей, які були зайняті низькокваліфікованою роботою, виїхали за кордон через вищу заробітну плату- від 1 тис. до 1500 євро, тому в Україні і утворився дефіцит робочої сили. 

Експерти зазначають, що вирішення проблеми дисбалансу пропозицій і попиту на ринку праці вимагає комплексного підходу: починаючи із встановлення конкурентоспроможних заробітних плат, створення комфортних і безпечних умов роботи, закінчуючи підвищенням престижності деяких спеціальностей серед молоді в цілому і більш глибокої профорієнтаційної роботи серед школярів і абітурієнтів.

Що стосується прогнозів на майбутнє для українського ринку праці, то експерти одностайно зазначають, що IT поступово проникатиме в усі сфери життя, що призведе до зникнення деяких професій. "Тотальна трансформація, роботизація і автоматизація ринку праці – перспектива найближчого року. Але ці процеси поступово вже здійснюються. Так, в числі найближчих претендентів на автоматизацію можна назвати робочі і "рутинні" професії (наприклад, машиністи в метро, касири, кондуктори, пакувальники, менеджери по роботі з клієнтами тощо). Наступний на черзі – лінійний менеджмент, а в перспективі плюс-мінус 20 років – середній", – кажуть аналітики.

Нагадаємо, що за оцінками науковців, щорічно в Закарпатську область надходить $524,23 млн переказів трудових мігрантів неформальними каналами (готівкою через водіїв автобусів, знайомих, "у кишенях" самого мігранта).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"