UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Україні хочуть розбавляти бензин: Що чекає водіїв

У більшості країн ЄС система використання біоетанолу налагоджена і автомобілісти використовують біопаливо у суміші із бензином

В Україні хочуть розбавляти бензин: Що ч…

Про це написав у Facebook голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, пише Depo.Закарпаття.

Базові речі, на яких зійшлися більшість учасників ринку.

– з 1 липня 2021 року встановлюється квота 5% для біоетанолу у суміші із бензинами. Аналізується доцільність подальшого поетапного збільшення таких квот до 7%-8%.

– за невиконання цієї квоти встановлюються жорсткі покарання у вигляді штрафів (Мінеконоенерго пропонує стимули через різні ставки акцизу)

– контроль здійснюється Держспоживслужбою та/або Держекоінспекцією

– змішування бензину із біоетанолом може у суб’єктів, які мають ліцензію на виробництво палива, а також у суб’єктів, які мають ліцензію на гуртову торгівлю та зберігання палива (нафтобази), мають сертифікрвану лабораторію або договір із сертифікованою лабораторією.

"На сьогодні в Україні споживається біля 2 млн тон бензинів у рік на суму біля 50 млрд. грн. Близько 55% цього обсягу – це імпорт. Якщо 5% від цього буде складати біоетанол, то український ринок біоетанолу збільшиться майже у 5 разів та складе понад 100 тис тон у рік (біля 3 млрд грн). Виробництвом займатимуться українські заводи із української сировини, що означає нові робочі місця та виробництво українських продуктів із вищою добавленою вартістю замість експорту сировини. Разом із тим, сотні аграрних підприємств є потенційними виробниками біоетанолу, тому ніякої монополізації бути не може, впевнений, на ринку буде достатня конкуренція серед виробників", – пише Андрій Герус.

Нагадаємо, який день тижня є найнебезпечнішим для українських водіїв.

Читайте також: У мережі показали, якими будуть нові iPhone

Винахідник з Ужгорода розробив протипожежний пристрій з окулярами доповненої реальності

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"