UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Україні готових до протесту громадян стає все більше, – опитування

У грудні минулого року в акціях соціального протесту готові брати участь 48% дорослих жителів України, що дещо вище у порівнянні з минулим роком (44%)

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Соціологи зазначають, що рівень готовності до участі в акціях соціального протесту спочатку зріс з 43% в грудні 2014 року до 49% у грудні 2016 року, а потім знизився до 40% у грудні 2017 року. В останні два роки він зростає (до 44% у 2018 році та 48% у 2019 році.). При цьому це зростання пов'язане в основному зі зростанням готовність взяти участь у виборах.

Фото: КМІС

Найбільша кількість людей, як і раніше, готова вдатися до таких форм соціального протесту, як участь у виборчій компанії (34%), збір підписів під колективними відозвами (16%), участь у "санкціонованих" мітингах і демонстраціях (11%).

Фото: КМІС

Нагадаємо, питання про те, чи є участь у виборчій кампанії формою протесту або навпаки виконанням громадянського обов'язку і лояльною до влади поведінкою, є дискусійним.

При цьому КМІС зберігає участь у виборах у переліку форм протесту для можливості порівняння з іншими, як українськими, так і міжнародними дослідженнями.

Опитування було проведене з 1 по 12 грудня 2019 року серед 2043 респондентів по всій Україні, за винятком окупованих Росією територій. Похибка вибірки 1,4-3,3%.

Нагадаємо, більшість українських компаній (69,2%) планують підвищувати зарплати своїм працівникам протягом наступних 12 місяців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"