Ужгородський суд розглядає справу про наругу над прапором України

Владислав Сверлович, від імені так званої "Русинської народної армії", розповсюдив відеоролик із публічною наругою над Державним Прапором України

Depo.
21 березня 2017 08:59
ФОТО: depo.ua

Про це Depo.Закарпаття повідомили у прес-службі обласної прокуратури.

Прокуратурою до Ужгородського міськрайонного суду надіслано обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно Сверловича В.Ю. котрий своїми умисними діями вчинив публічну наругу над Державним Прапором України, тобто злочин, передбачений ч. 1 ст. 338 КК України.

На даний час вищезазначене провадження перебуває на розгляді у суді.

Уже засуджений у 2015 році Владислав Сверлович, виступаючи від імені командування так званої "Русинської Народної Армії", закликав вступати у її ряди для звільнення Закарпатської області.

Йдеться про відеозвернення у соціальній мережі Facebook під назвою "Обращение Русинской Народной Армии к Русинам и русинским активистам", яке розмістив на своїй сторінці громадянин, якого у 2015 році було засуджено до трьох років позбавлення волі за публічні заклики до насильницької зміни і повалення конституційного ладу та захоплення держаної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій. Тоді у суді він визнав свою вину і пообіцяв більше не вчиняти подібних дій.

Натомість чоловік, продовжив свої злочинні дії і виступаючи від імені командування так званої "Русинської Народної Армії", закликав вступати у її ряди для звільнення Закарпатської області.

Правоохоронці встановили, що він у 2014 році втік від правосуддя у Словаччину, звідки у 2016-му переїхав до Росії. Там, відчувши себе у "безпеці", Сверлович на власній сторінці у соцмережі почав розповсюджувати матеріали із закликами до відокремлення Закарпатської області від України.

Сепаратист, від імені так званої "Русинської народної армії", також розповсюдив у Інтернеті відеоролик із публічною наругою над Державним Прапором України. Зловмиснику було повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 та ч. 1 ст. 338 Кримінального кодексу України та оголошено судом у розшук.

Наразі вже суд вирішуватиме його подальшу долю, а санкції статті передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття