ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Ужгородець-скелелаз на мотузці перевищив світовий рекорд

Владислав Курта поставив рекорд України, але фактично його результат перевершує світовий рівень
Depo.
7 грудня 2015 10:21
ФОТО: depo.ua
Ужгородець-скелелаз на мотузці перевищив світовий рекорд
Ужгородець-скелелаз на мотузці перевищив світовий рекорд

В Україні - черговий рекорд: підйом по вертикальній поверхні з мотузкою (спелеоконтест). Його встановив 18-річний мешканець Закарпаття Владислав Курта, пише Depo.Закарпаття з посиланням на mukachevo.net

Молодий чоловік навіть обставив світовий рекорд - він заліз вгору на 30 метрів за 21,9 секунду, в той час як на міжнародному рівні цю висоту беруть лише за 40 секунд

"Рекорд фіксували на з'їзді спелеологів в селі Плюти під Києвом. Були три спроби: перша - 21,9 секунди, решта приблизно такі ж. А мій звичайний результат на тренуванні - 36 секунд. Власне, на такий час і розраховували спочатку, але вийшло значно швидше", - розповідає Владислав.

Що зіграло велику роль - переляк, величезне бажання або адреналін, сказати складно. Але в кожному разі хлопець дуже здивувався і зрадів своєму досягненню. Тепер він мріє зареєструвати світовий рекорд.

В активному спорті Влад Курта з восьмого класу. Він займається альпінізмом, велоспортом, орієнтуванням, ходить на байдарках. У спелеології п'ять років, з них рік - професійно. Звідки така тяга до екстриму? Не забуваємо ж - наш герой з Ужгорода, місця, де суцільно гори, ліси, річки. Там сама природа навіває подібні бажання.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття