Руйнівна "реновація": Коли "сірий кардинал" Бровді поховає мера Ужгорода в своїх розкопках

В обласному центрі Закарпаття одночасно тривають кілька масштабних будівництв і реконструкцій

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
Руйнівна "реновація": Коли "сірий кардин…

Чи не у всіх центральних районах Ужгорода, починаючи з площі Кірпи біля вокзалу, нині тривають будівельні роботи. Повсюди в місті перекриті дороги і тротуари, працює техніка та, подекуди, робітники. Безпосередньо центральна частина міста вже звично "тішить" своїм ремонтним виглядом: на будинках – будівельні риштування, між ними – перекопані площі та тротуари. І, здавалось би, це добре, адже місто потроху приводять до ладу, але деякі будівельні роботи викликають більше запитань, остороги, або ж відверте роздратування.

Навіть якщо оминути увагою славнозвісну "реконструкцію" колишнього ресторанного комплексу "Корона" у самісінькому центрі Ужгорода – з її скандальним шлейфом з приватизацією і просто затяжними будівельно-ремонтними роботами, у місті знайдеться ще кілька об'єктів, на які не терпиться подивитися вже після їхнього оновлення.

До прикладу, згарище колишнього універмагу "Україна". Масштабна пожежа, яка знищила будівлю, сталася у лютому 2016 року. Пожежа виникла вранці, коли працівники прийшли на роботу і ввімкнули світло. Тоді, за їхніми словами, й почало диміти. Над ліквідацією вогню на місці події працювали 12 одиниць техніки та 80 фахівців трьох районів області. Одразу ж після надзвичайної події почали ходити чутки про навмисний підпал "України" і кому це вигідно.

Згодом мер міста Богдан Андріїв повідомив, що з неофіційних джерел є інформація, що є потужна компанія, яка хоче купити цю ділянку і зробити там великий торговельний центр з підземними парковками і так далі. Не помилився: на місці "України" почали зводити потужний комплекс. А от власником згорілої будівлі став Роберт Бровді, колишній очільник закарпатського осередку "Фронту Змін", який останнім часом розгорнув активну діяльність на Закарпатті. Останнім часом Бровді називають "сірим кардиналом" Закарпаття.

До слова, він же став і власником "Корони" в центрі, реконструкція якої триває вже кілька років, і ще кількох знакових об'єктів Ужгорода, зокрема будинку на пл. Театральній, 7-а. Щодо "України", то тут варто зазначити, що проект майбутньої будівлі викликав, переважно, позитивні відгуки. Старий великий універмаг був, м'яко кажучи, не надто привабливим, тому його відбудова у сучасному вигляді – однозначно плюс. Це, якщо закрити очі на скандальний "душок" згарища.

Зараз на місці "України" тривають активні будівельні роботи. Обіцяють, що торговельно-розважальний центр, площею 35 тисяч м кв., буде найбільшим в області. Строки його зведення – близько 18 місяців.

Ще один об'єкт, довкола якого точаться постійні суперечки – будівля "Червена Ружа" в історичному центрі Ужгорода. Нежитлове приміщення "Червеної Ружі" було приватизовано у жовтні 2016 року. Знову ж таки, нещодавно з'явилася інформація, що власником "Ружі" став той самий Роберт Бровді. Пустує "Червена Ружа" вже давно, багато років будівля ніяк не використовувалася.

Цей колишній готель "Берчені" було зведено зведено ще у 1909 році. Має статус пам'ятки архітектури місцевого значення. Тепер, коли будівельні роботи на об'єкті перешли у активну фазу, місцеві активісти забили на сполох - у результаті надбудови мансардного поверху та облаштування вікон-люкарн пам'ятка повністю втратила свій первісний вигляд.

Небайдужі ужгородці наголошують: це нахабне знищення пам'ятки архітектури місцевого значення. Днями у спільноті "Save Uzhhorod" з'явилася інформація, що за фактами пошкодження будівлі ресторану "Червена Ружа" (а також кінотеатру "Ужгород" та комплексу "Корона") розпочато досудове розслідування — їх приєднано до кримінального провадження у справі руйнування будинку Фунданича. Такий результат приніс відкритий лист з підписами, адресований Генпрокуратурі та перенаправлений до Національної поліції. Як завжди, залишається тільки сподіватися на об'єктивне розслідування і, у разі виявлення порушень, - відповідне покарання. Хоч і не надто у це віриться. І, звісно, врешті ужгородці хочуть бачити будівлю у належному вигляді, а не "обліплену" жахаючу споруду.

Ще один "довгобуд" в Ужгороді, який "дістав" місцевих і на завершення якого чекають з нетерпінням – площа Петефі. Почекати доведеться ще довго: реконструкція, за прогнозами, триватиме щонайменше два роки. Це не враховуючи, що готуватися до реконструкції почали ще два роки тому – було зірвано шар асфальту, який так і не відновлювали.

Проект площі розробляли львівські фахівці і свого часу цей, та інші варіанти, які "гуляли" мережею, викликали чимало обговорень – і зелені мало, і "цементу" забагато.

Попри все, нині площа вже повністю перекрита – триває перший етап реконструкції площі. Працівники ремонтують підземі інженерні мережі і комунікації. Інших робіт у цьому році не передбачається. На перший етап передбачено 3 440 000 грн. А вже у наступному році будуть проводити благоустрій, проїжджу частину викладуть бруківкою. Загальна вартість всіх робіт – 11 150 000 грн.

Місцеві мешканці вже звикли до кількарічних ремонтів, і навіть не помічають постійні будівельні "пейзажі", якими тепер рясніє місто. Хотілося б, що відповідальні за будівництво та місцева влада виконували свої обіцянки, принаймні, щодо строків проведення робіт. Хоча, дивлячись у якому стані перебуває нині (і вже тривалий період) площа під самим носом міських урядників - площа Поштова - мабуть, їм такі краєвиди не заважають.

До слова, якість виконання робіт на площі, де розташована міська рада - викликає чимало запитань. А напис "Я ♥ Ужгород", яким вирішили прикрасити цей будівельний маданчик - вже кілька разів нищили. Бо про якість виконання конструкції, знову ж таки, традиційно не подбали.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme