Прикмети 1 липня: Які надприродні явища можуть статися в особливий день

У цей день було прийнято збирати запашні трави і варити з них чай: предки вважали, що такий напій допоможе впоратися з різними недугами

Прикмети 1 липня: Які надприродні явища…

Цей день здавна присвячували богу Ярилу. Навіть з поширенням християнства ця традиція не припинилася, зате отримала нове тлумачення: говорили, що в середині літа всі святі міряються силою з язичницьким богом, а перемогти не можуть. Вважалося, що на Ярила все живе починає плодоносити.

Ярилове свято називали особливим: говорили, що це "усім дням день". На Ярила чекали надприродні явища: сонце уповільнювала хід, а на землі утворювалися особливі "дірки", через які можна було подивитися на інший край світу, а то й на потойбічний світ. Для цього потрібно було опівдні заплести в косу міцні березові гілки і поглянути крізь них з крутого берега річки: вірили, що таким чином можна побачити близьких, про яких давно не було звісток.

У цей день відправлялися на покоси, набивали матраци свіжоскошеною і висушеною травою. Вечорами збиралися біля вогнищ, веселилися, водили хороводи, заварювали запашні чаї на травах. Влаштовували також "ярилині ігрища", ярмарки, відвідували родичів. Свята супроводжувались піснями, танцями і різними веселощами.

У цей день було прийнято збирати запашні трави і варити з них чай. Предки вважали, що такий напій допоможе впоратися з різними недугами.

Народні прикмети 1 липня:

Вмиєшся перед покосом росою — будеш красою

Якщо можна подумки повісити відро на нижній ріг місяця, то найближчим часом буде посуха

Туман стелиться долинами вранці - ознака того, що буде ясна погода.

Нагадаємо, у що раніше вірили люди, і якими були традиції 30 червня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"