UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Унікальну соляну шахту в Солотвині знищено

Майже 100% позбавлення від недуг і можливість нормального повноцінного життя просто вкрали в дітей 

Унікальну соляну шахту в Солотвині знище…

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на "ТСН".

Солотвино - українське селище на кордоні з Румунією. Це місце колись славилось своїми соляними шахтами. Саме тут знають секрет лікування таких страшних хвороб, як астма, обструктивний, хронічний бронхіт та алергії різного типу. "Із 1976 року було відкрито підземне відділення для лікування хворих методом спелеотерапії на 260 ліжок", - повідомив Андрій Майор, головний лікар ДЗ "Українська алергологічна лікарня МОЗ України".

Солотвинські копальні - це 97% чистого хлору натрію, тобто звичайної кухонної солі, що означає 97% стерильності. Насичене іонами повітря, буквально винищує всі мікроби й алергени. Специфічний підземний тиск легко насичує таким повітрям легені. Цьому допомагає і стабільна температура до +22 градусів - найкомфортніша для людини. А ще майже цілковита відсутність елетромагнітного випромінювання і особливий радіаційний фон. Такі умови - рай для людей з астмою та алергіями. Це називалося спелеотерапією.

Наразі шахта не працює, соляні кімнати теж зачинені. Можливості все відновити немає. Причини - банальні. Через злочинну безгосподарність підземного відділення Закарпатської обласної алергологічної лікарні більше не існує. Шахту, яка пережила розпад імперій, революції і війни, просто затопило. Зупинка помп знищила чудодійне лікування.

Аби спеліометод не вмер остаточно, пацієнтів лікують у соляних кімнатах, однак ефект далекий від підземного. Щоби досягти результату, в лікарні треба пробути щонайменше три тижні. Дихати тут треба тільки носом. Це дуже важко, тому що постійно після цього хочеться кашляти. Сіль розпилюють спеціальним приладом. У шахтах такого не було - дихалося легше. Але й це лікування не вічне. Максимум 10 років - на стільки в лікарні вистачить запасів солі, яку використовують у камерах штучного мікроклімату.

ФОТО: Унікальне підземне відділення в Солотвино (wikimedia.org)

Читайте також: Подорожі Україною: Солоні озера Солотвина

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme