ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна офіційно заявила про російську окупацію Донбасу

В зверненні до Ради Європи про призупинення виконання низки статей Європейської конвенції з прав людини Україна вперше офіційно визнала окупацію Росією зони АТО
Depo.
10 червня 2015 19:43
ФОТО: depo.ua
Україна офіційно заявила про російську окупацію Донбасу
Україна офіційно заявила про російську окупацію Донбасу

Про це повідомляє depo.ua із посиланням на сайт Ради Європи.

Київ неодноразово заявляв на міжнародному рівні, що Крим та Севастополь є територію, тимчасово окупованою Росією в результаті збройної агресії. У листі за підписом глави МЗС Павла Клімкіна підкреслюється, що цей статус мають також окремі території Луганської та Донецької областей.

"З огляду на агресію Росії проти України, яка відбувалася за участі регулярних (підрозділів) Збройних сил та незаконних збройних формувань, які спрямовуються, керуються та фінансуються Росією, проводиться антитерористична операція," - йдеться у заяві.

"Росія, яка насправді окупувала певні території Донецької та Луганської областей та здійснює управління ними, є повністю відповідальною за повагу та захист прав людини на цих територіях відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародно встановлених прав людини", - зазначається в документі.

Таким чином, Київ покладає на Росію всю відповідальність за порушення будь-яких статей Європейської конвенції з прав людини в зоні АТО.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала проект постанови "Про відступ України від окремих зобов'язань, визначених Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенції про захист прав людини та основних свобод".