Паспорти українців можуть змінитися (ІНФОГРАФІКА)

У нових документах не буде даних про реєстрацію, дітей та сімейний стан

Паспорти українців можуть змінитися (ІНФ…
Фото: Державна міграційна служба

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на "Сьогодні".

В Україні планують видавати ID-карти без інформації щодо прописки, дітей та сімейний стан. В уряді анонсували, що всю цю інформацію взагалі приберуть з ID-карт; її не буде навіть на чіпі, так як вона може швидко змінюватися.

У той же час, хочуть запустити спеціальний електронний сервіс, щоб і центральні органи виконавчої влади, і правоохоронці, і місцева влада бачили інформацію про місце реєстрації людини.

Глава Державної міграційної служби Максим Соколюк відзначав, що для впровадження таких нововведень необхідно ухвалити закон, який змінить систему реєстрації. "Всі органи, яким потрібна (інформація), повинні мати право її бачити. Зокрема, банки, нотаріуси тощо. Тобто особа прийшла, приклала до пристрою свою ID-карту і тим самим підтвердила системі, що дає дозвіл на перегляд певної інформації, наприклад, місця проживання", – зазначив Соколюк.

Крім цього, в Україні вже не перший рік ходять розмови про те, щоб взагалі позбутися від інституту реєстрації. Ще в 2001 році в країні позбулися системи прописки і замінили її на реєстрацію місця проживання. Однак зміна назви не змінила суті, і зараз українці як і раніше стикаються з безліччю труднощів, якщо не живуть за місцем реєстрації.

Але поки що в уряді планують запустити послугу еПрописка, яка дозволить батькам зареєструвати місце проживання своїх дітей до 14 років в електронній формі. Досить буде просто подати заяву з використанням електронного цифрового підпису. Але необхідно, щоб в реєстрі вже було зареєстровано місце проживання хоча б одного з батьків.

Нагадаємо, що на Закарпатті спав ажіотаж на закордонні паспорти.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"