"Українці не є партнерами": Будапешт підтримує ОТГ із центром у Берегові

Петер Сійярто зазначив, що дуже важливо для угорської громади створити відповідний район з центром у Берегові, але у цьому питанні "українці взагалі не є партнерами"

"Українці не є партнерами": Будапешт під…

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на Mukachevo.net.

На засіданні комітету парламенту Угорщини з питань національної єдності угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто вирішив основну увагу приділити Закарпаттю.

Зокрема він зазначив, що уряд не збирається керувати закарпатськими угорцями з Будапешта, але підтримують виборчу коаліцію партій KMKSZ-UMDSZ та будь-яку ініціативу, яка б зміцнила представництво Угорщини на Закарпатті.

Читайте по темі: Угорський округ: Чи погодяться в Києві на п'ятий район на Закарпатті

Не оминув угорський міністр і питання децентралізації та створення ОТГ на Закарпатті. Сійярто зазначив, що дуже важливо для угорської громади створити відповідний район з центром у Берегові, але у цьому питанні "українці взагалі не є партнерами".

Він додав, що над цим питанням також активно працює спеціальний посланник ООН з питань меншин Фернан де Варенн, і це питання постійно стоїть на порядку денному.

Нагадаємо, що закарпатські угорці звернулися до центральної влади з проханням щодо створення ОТГ з центром у Берегові, куди увійшли б населені пункти, де проживає переважно угорськомовне населення області. 

Також нагадаємо, що Петер Сійярто звинуватив українську владу у чергах на кордоні на Закарпатті.

Читайте також: Округ №73: Омріяний округ угорців, що швидко змінює свої симпатії

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"