Угорці Закарпаття готують звернення про угорський виборчий округ

Під питання угорського виборчого округу на Закарпатті будуть проводити позачергові сесії Берегівських міської та районної рад

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на Mukachevo.net.

Берегівська міська та районна ради готують звернення про угорський виборчий округ. У тексті звернення наголошується, що існуючі виборчі округи в Закарпатській області утворені із порушенням вимог до виборчого законодавства, а саме у тому пункті де йдеться про територіально-адміністративні одиниці, на території яких компактно проживають нацменшини та які межують між собою повинні входити до одного виборчого округу.

Також зазначається, що така можливість була надана угорській громаді на парламентських виборах у 1998 та 2002 роках. Проте останні дискусії стосовно позачергових виборів у Верховну раду, а саме можливість зникнення мажоритарної системи не дасть особливих привілеїв угорській громаді у існування окремого угорського виборчого округу.

Наразі звернення готують на найближчі позачергові сесії міської та районної ради. Попередньо вони заплановані на 23 травня. 

Нагадаємо, що народний депутат України Василь Брензович розповів, як угорцям Закарпаття готуватися до парламентських виборів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття