ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Угорці Тячева хочуть облаштувати музей у будинку XVIII століття

Створити історичний музей у старовинній будівлі хочуть тячівські угорці
Depo.
19 січня 2016 12:44
ФОТО: depo.ua
Угорці Тячева хочуть облаштувати музей у будинку XVIII століття
Угорці Тячева хочуть облаштувати музей у будинку XVIII століття

Відповідне звернення з ініціативи вчительки історії Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. з угорською мовою навчання Марії Левко було адресоване міському голові Іванові Ковачу, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Тячів

!У Тячеві, який є центром найбільшого за населенням в Україні району, не існує історичного музею, - йдеться у документі.  А історія міста надзвичайно багата, різноманітна і займає особливе місце в історії Верхнього Потисся. На своїх зібраннях угорці вирішили: по вулиці Кошута є особливий будинок, зведений із дерева 1726 року. Завдання усіх нас - зберегти його".

Тому, як вважають автори звернення, найперше треба зібрати кошти і викупити будівлю під музей у власника, а потім укомплектувати його історичними матеріалами. У відповіді на звернення міський голова зазначив, що бюджетом на міськради на 2016 рік не передбачено фінансування витрат на цілі, пов’язані з придбанням будівель для розміщення музею.

"Тому для вирішення питання відкриття музею необхідно залучити спонсорські та добровільні пожертвування як юридичних, так і фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності, а також і окремих громадян. Тячівська міська рада розпочала роботу з оформлення документів на участь у міжнародних проектах на створення музею у м.Тячів", - зауважив Іван Ковач.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття