ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Угорський уряд підтримає закарпатців, аби вони залишалися в Україні (ВІДЕО)

Політика угорського уряду спрямована на те, аби угорці, які проживають на території інших країн, там і проживали надалі. Тому і надають підтримку в тому числі і на Закарпатті
Depo.
11 травня 2015 09:40
ФОТО: depo.ua

В комітеті національної єдності кажуть: прагнуть, аби в Україні нарешті запанував мир, і не доводилося говорити про гуманітарну допомогу Україні, а про співпрацю двох рівних країн, пише Закарпаття.depo.ua.

Карой Панцел - голова Комітету національної єдності Державних зборів Угорщини каже, що політика уряду полягає в тому, аби угорці залишалися у тих країнах, в яких проживають, тому вони зі свого боку сприяють, аби вони могли використовувати рідну мову та розвивати свою культуру. Як приклад назвав Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ.

Окрім того, у центральній владі Угорщини закликали представників місцевого самоврядування створити добросусідські відносини між містами-побратимами не тільки на Закарпатті, а й по території всієї України, аби таким чином могли надавати допомогу населеним пунктам.

Але, каже угорський посадовець, наразі хотілося б говорити не про гуманітарну допомогу, а про те, як живуть дві сильні країни-сусідки, і як Угорщина допомагає євроінтегруватися Україні. Через війну наразі доводиться говорити про зовсім інші речі.