Угорщина ледь стримує гнів через непотріб, який несе вода із Закарпаття

Угорщина висловила Закарпаттю офіційне застереження через масу сміття, отриманого разом із паводковими водами

Угорщина ледь стримує гнів через непотрі…

Станом на ранок середи, 9 листопада, підтоплених сільськогосподарських угідь та житлових будинків на Закарпатті немає, пише Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

На 11:00 максимальний рівень води по р. Латориця у проходить по Ужгородському району. Біля с. Тисаагтелек (Тисянка) підтоплена розташована в заплаві дорога, однак проїзд не заблоковано. Протягом середи й четверга максимальна хвиля по Тисі й Латориці пройде в районі Чопа. Можливий вихід води в міждамбовий простір, однак жодних критичних ситуацій не передбачається.

"Теперішній паводок знову показав закордонним сусідам нашу "європейськість" у плані утилізації сміття. Заступник уповноваженого уряду Угорщини з прикордонних вод висловив офіційне застереження нашим водникам щодо маси непотребу, яке прикордонні області цієї країни отримали в "подарунок" від Закарпаття разом із паводковими водами Тиси.

Аналогічне застереження, ймовірніше за все, буде отримане й від словаків за "експорт" сміття через Уж. Як підрахували фахівці, за хвилину по січенню Тиси ми передавали й продовжуємо передавати Угорщині до ста пластикових пляшок. Це той непотріб, який закарпатці (особливо мешканці гірських районів) викидають біля хат, у лісах, на узбережжях, а потім паводкова вода зносить усе в річку й "експортує" в країни Євросоюзу. Зате коли ми ініціюємо будівництво сучасних сміттєпереробних заводів, як здатні переробити відходи й генерувати електроенергію чи тепло, люди провалюють ініціативу на громадських слуханнях, виходять на акції протестів і готові блокувати дороги", – заявляє Москаль. 

Нагадаємо, інтенсивні дощі, які 5-7 листопада не припинялися на Закарпатті, спричинили різке підвищення рівня води в річках та потоках.

Угорщина ледь стримує гнів через непотріб, який несе вода із Закарпаття - фото 1

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"